Skocz do zawartości

Zawijańce Schabowe


kaya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie dziewczyny i chłopaki! Przepis, który chcę wam przekazać pochodzi ze znanej strony kulinarnej www.knorr.pl. SKŁADNIKI: 60 dag schabu (dzielimy na 5-6 plastrów ok 1 cm grubości) 20 dag wędzonego boczku (możemy pokroić go w 4 plasterki lub kostkę) 1 cebula 2 obrane gałązki natki selera (zimą jest trudniej dostępny, bez niego potrawa też będzie smaczna) pół selera - korzeń 1/2 pęczka świeżej pietruszki kilka ząbków czosnku w łupinach, kilka liści szałwi (ja używam szałwię taką jaką można dostać w aptekach) sól, pieprz 1 kostka rosołowa rozpuszczona w 2 szk. wrzątku. W przepisie są jeszcze 4 ugotowane ziemniaki pokrojone w kostkę, które też składają się na farsz. próbowałam, ale mnie nie przypadły do gustu. A TERAZ ZABIERAMY SIĘ DO ROBOTY: Cebulę, seler korzeniowy i ewentualnie ziemniaki kroimy w kostkę. siekamy natkę slera i pietruszki. na wysuszoną patelnie wlewamy olej i nie czekając aż się rozgrzeje wrzucamy cebulę i boczek. podsmarzamy 2 minuty i mieszamy by nie przywarło do patelni. Kiedy cebula będzie szklista dodajemy pozostałe warzywa:seler, ziemniaki. przykrywamy patelnie i mieszamy od czasu do czasu by nic się nie przykleiło do patelni, do momentu aż warzywa zmiękną, wówczas dodajemy natkę selera i pietruszki. Farsz przyprawiamy solą i pieprzem. Mieszamy. Mięso wieprzowe rozbijamy tłuczkiem (patrz kotlety schabowe prawie tradycyjne). doprawiamy kucharkiem i pieprzem. farsz ukladamy na brzegu karzdego kotleta, zawijamy jeden i drugi brzeg, po czym rolujemy. przygotowujemy po dwa sznureczki na każdy zawijasek. zawiązujemy oba końce. Rozgrzewamy olej lub jak kto woli oliwę z oliwek i dorzucamy szałwię. przygotowane roladki bezpośrednio wrzycamy na gorący tłuszcz i obsmarzamy bardzo mocno z każdej strony. Następnie zalewamy roladki bulionem lub poprostu wodą dorzucamy czosnek w łupinach, przykrywamy (pokrywkę zostawiamy lekko uchyloną by sos nie wyciekał z patelni i gotujemy przez 10 minut. sprawdzamy szpikulcem czy są miękkie. W efekcie uzyskujemy tez smaczny ciemny sos, którego nie trzeba zagęszczać. rozcinamy sznureczki na każdej roladce. Wierzcie mi, głodomory okrutnie marudzą gdy muszą przesuwać sznureczki z jednego końca talerza na drugi. Tak przygotowane kotlety świetnie pasują na świąteczny obiad. do tego surówka z kapusty pekińskiej i ziemniaki - smaczne, eleganckie danie. Pozdrowienia dła wszystkich głodomorów kaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.