Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
mac51

Wiosna

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie wiatr jest jeszcze trochę zimny - przynajmniej u nas. Gdyby nie to byłoby już w słońcu bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jutro wsadzam cebulki mieczyków do ziemni,bo już puszczają pędy młode...może trochę za późno,ale pewnie zakwitną równie pięknie jak w zeszłym roku :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj u mnie jest piękna pogoda więc wybieramy się za miasto i może zrobię kilka fotek budzącej się do życia przyrody.Życzę wszystkim miłego i słonecznego dnia :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też piękna pogoda-właśnie wysłałam córkę po kwiaty mlecza bo chcę zrobić z nich syrop,zobaczymy ile nazbiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę napisz cos więcej o tych kwiatach mlecza,jak sie robi ten syrop i do czego sluży.Dzięki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też piękna pogoda-właśnie wysłałam córkę po kwiaty mlecza bo chcę zrobić z nich syrop,zobaczymy ile nazbiera.

U Ciebie mlecz już zakwitł?U mnie jeszcze nie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakwitł już dawno! Zrobiłam ten ziołomiodek z kilograma cukru-robiłam go pierwszy raz i muszę się pochwalić,że wyszedł pyszny,podam przepis w przetworach bo sprawdzałam i nie znalazłam. On jest na przeziębienia itp,herbatę dziś tym posłodziłam i jest pycha,nawet przegotowana woda z nim jest smaczna. Mąż mówił,że gdzieś kiedyś pił wino z mlecza i nikt nie wiedział co pije ale było dobre. Więc zbierać mlecze i robić! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biję się w piersi że sprawdzałam ale widzę,że przepisy jednak się różnią. Z tego co przeczytałam,to chyba ja gotowałam za długo ale i tak zimy nie doczeka,jeszcze się nie skrystalizował :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super zdjęcia - aż chce się wyjść na spacer :razz: Niestety mnie trochę zmogło przeziębienie - ale i tak kiedy tylko mogę idę na dwór :razz: Pozdrawiam wiosennie - Marcin P.S. Dołączam coś swojego. Niestety trawa u nas jeszcze nie tak zielona jak chciałoby się, żeby była, ale pewnie już niedługo... Zając za to jak się patrzy :grin:

post-2-1176632497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też jest już baaardzo zielono a Marcinowi życzę zdrówka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj cały dzień spędziliśmy na dworzu i powiem Wam,że nawet już się opaliłam trochę...było tak cieplutko,że przyjemnie się siedziało :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi