Skocz do zawartości

Smaczny Pieróg!


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłam na kolację i chcę się tym z Wami podzielić. Ciasto: -45 dkg.mąki -1 jajko -3/4 szk.zimnej wody -2 dkg.drożdży -szczypta soli -mała łyżeczka cukru Wszystkie składniki oprócz mąki włożyć do miski i dobrze połączyć,następnie dodać mąkę i wyrobić ciasto...jak ciasto jest już prawie gotowe to dodać 3 łyżki stołowe oleju i dokładnie wyrobić ciasto Farsz ja robiłam taki,ale można dodać co się chce: -1/2 kg.pieczarek -2-3 cebulki -3 serki topione Hochland -sól,pieprz Cebulę podsmażyć na oleju dodać pieczarki i jak już jest gotowe to wyłączyć gaz i dodać serki topione,na końcu doprawić solą i pieprzem.

post-2690-1183702878_thumb.jpg

post-2690-1183702894_thumb.jpg

post-2690-1183702905_thumb.jpg

post-2690-1183702918_thumb.jpg

post-2690-1183702932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre. Ja zmodyfikowalam troche farsz. Dodalam podsmazona kielbaske i duzo papryki i czosnek granulowany, aby wyszedl pikantny. Pierogi po upieczeniu polalam sosem pomidorowym, bo ciasto troszke twardawe. Ogolnie bardzo samaczne i czesto beda goscic na naszym stole. Przepis juz poszedl dalej, bo moim rodzicom tez bardzo smakowaly. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorunia, jesteś wielka! :razz: Takie same pierogi zawsze jadam, gdy tylko jestem w swoim dziekanacie w Gdańsku. W jego okolicy jest bar właśnie z takimi przysmakami. Są tam różne rodzaje farszu, m.in. z "kebabem", mięsem mielonym i ogórkiem kiszonym, cebulą, itp. Powiedzieć o nich smaczne to zbyt mało! Zawsze chciałam zrobić coś podobnego w domu, ale nie bardzo wiedziałam jak sie zabrać do ciasta. No i teraz ten przepis spadł mi jak na zamówienie! :razz: Z tej wielkiej radości właśnie zwracam sie tak poufale do Ciebie, czym mam nadzieję Cię nie urażę :mrgreen: Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Tak dawno zachwycił i ucieszył mnie ten przepis a dopiero teraz go zrobiliśmy. No i po raz kolejny żałuję, że tak z tym zwlekałam... :smile: Pierogi wyszły właśnie tak, jak oczekiwałam! Cudowne!! Też zmodyfikowaliśmy farsz. My robiliśmy z cebulą (baaaardzo dużo cebuli :-)), pieczarkami (też niemało...), granulatem sojowym i serkiem topionym, wszystko dość pikantnie przyprawione. Do pierogów, oprócz farszu włożyliśmy tez cienkie plasterki ogórków konserwowych. Ale w sumie nie o farsz tu chodzi, bo to kwestia fantazji i upodobań ale o ciasto właśnie! I to ciasto sprawdziło się na 100%! :P Mój "mausz" już teraz zapowiada, że we wtorek robimy powtórkę, żeby można było sobie wziąć te pierogi do pracy ;) Tak więc raz jeszcze dziękuję za ten przepis Autorce! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko bardzo się cieszę,że pierożek smakował Tobie i Twojej rodzince....a co do farszu to masz rację,można robić jaki tylko kto chce i na co ma w danej chwili smak...my też zawsze robimy z czym innym,chociaż do poprzednich wracamy :smile: Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.