Skocz do zawartości

Ciastka...pomocy!


Klamerka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was ogromną prośbę. Potrzebuję (najlepiej łatwego :P ) przepisu na ciasteczka. Tylko, że one muszą być dość trwałe, raczej bez polewy, mogą być z dodatkami (rodzynki, orzechy, itp), raczej większe, dające się uformować w jakieś kształty, i które da się przyrzadzić tak ze dwa dni wcześniej bez szkody dla nich :P Już wszystko tłumaczę :P Chciałabym zrobić niespodziankę parze przyjaciół, którzy wkrótce się pobierają. Mam być świadkową, i oprócz kilku innych pomysłów, którymi chcę im umilić ten wyjątkowy dla nich dzień wymyśłiłam również ciasteczka jako małe upominki dla każdego z gości. Chciałabym by były to np. ładne serduszka, przez które przewlekłabym ładną wstążeczkę z bilecikiem, a następnie każde z ciasteczek zapakować w ozdobną folię. Na szczęście (dla mnie rzecz jasna :P ) nie będzie dużo gości, więc nie będzie to zbyt pracochłonne :P Ale by to wykonać, potrzebuję sprawdzonego, dobrego przepisu. Bardzo ładnie proszę Was o pomoc :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, dziękuję bardzo! Właśnie czegoś takiego szukam, by można było z nich zrobić właśnie różne kształty. No i żeby były wytrzymałe, bo nie uśmiechało by się mi piec ich w piątek przed ślubem :grin: A jak napisałaś, żeby zrobić z nich kółka z dziurką w środku, to sobie pomyślałam, że to idealny kształt na ślub- symbolizujący obrączki! Że też wcześniej na to nie wpadłam zamiast wymyślać serca i inne listki :grin: Tylko mam pytanko odnośnie tych ciasteczek... Przepraszam ale tak jak pisałam gdzieś wcześniej, w ciastach pieczonych to zielona jestem jak trawka na wiosnę :grin: Mak- ma być suchy? Polewa wyciskana z opakowania- domowa może nie być tak trwała rozumiem? A jeśli tak, to można wiedzieć jakich używasz? I czy tą polewę, ozdoby dodajesz po upieczeniu, czy też np. można je dodać po kilku dniach? Jeszcze raz najmocniej przepraszam za głupie pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci odpowiadam :grin: Mak ma byc suchy,wtedy wychodza pstrokate ciasteczka. Co do polewy-czesc ciasteczek robilam z lukrem (woda+cukier puder),czesc z polewa czekoladowa-domowa,ale taka kupna(w tych torebkach do podgrzania)tez moze byc ok.Ja to robilam od razu,tego samego dnia co je pieklam.Tylko wtedy musisz uwazac,by sie nie posklejaly podczas przechowywania.Po prostu powkladaj je do pojemników (ja trzymalam ciastka w puszce) wtedy,gdy polewy "stwardnieja" Chociaz wydaje mi sie,ze pózniej tez mozna dekorowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.