Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
grumko

Zupa Soczewicowa Ze Szpinakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Zupa soczewicowa ze szpinakiem - Faki me spanaki

Przepis pochodzi z książki "Kuchnia grecko - polska i polsko - grecka dla początkujących"

SKŁADNIKI: 1 szklanka zielonej soczewicy, 0,5 szklanki drobnej pomarańczowej soczewicy, 0,5kg szpinaku posiekanego lub w liściach (może być mrożony), 3 łyżki oliwy), 1 cebula, 1 ząbek czosnku, 2 listki laurowe, 1 kopiasta łyżeczka oregano lub majeranku, 1 kopiasta łyżeczka tymianku), 0,3 szklanki czerwonego octu winnego, 1 por, 1 marchewka, sól, pieprz, szczypta ostrej papryki

SPOSÓB WYKONANIA: cebulę kroimy na pół, następnie na cienkie plasterki i podsmażamy na oliwie razem z ząbkiem czosnku w całości. Marchewkę obieramy i kroimy w plasterki. Odcinamy białą część pora, dokładnie myjemy i też kroimy w krążki. Obie soczewice płuczemy w dwóch zmianach wody. Soczewicę, marchewkę, por i zioła dodajemy do cebuli i kilka minut podsmażamy, cały czas mieszając. Wlewamy litr wody i gotujemy około 20 minut. Dodajemy szpinak, a jeśli używamy całych liści, to najpierw kroimy je w paski. gotujemy kolejne 10 minut. Doprawiamy solą, pieprzem i octem. Można doprawić do smaku śmietaną lub jogurtem. Podajemy z pieczywem.

post-5244-1187596409_thumb.jpg

Smacznego!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zachęcający przepis! :grin: Mam jednak pytanko- nie trzeba namaczać soczewicy wcześniej? Kiedy mój partner robi zupę z soczewicy, to wcześniej ją namacza (najlepiej na kilka godzin), stąd moja wątpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem ten sam problem jak przeczytałem ten przepis, ale ostatecznie nie moczyłem i soczewica była ok. tzn miękka;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi