Skocz do zawartości

Rolada Z Bitą Śmietaną


teresap

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałam nową roladę to podaje

Mószę napisać że nie doczekała końca urodziń znikła w ciągu ni wiem 2 - godz.

Nie bójcie się - róbcie bo warto

4 jajka

3/4 szkl cukru

2 łyżki czubate mąki ziemniaczanej

2 łyżki czubate mąki pszennej

1 łyżeczka proszku do pieczenia :P

2 łyżeczki żelatyny - zalać zimną wodo tyle aby dobrze ją przykryć i odstawić

WYKONANIE CIASTA

Białka ubić z połową cukru i odstawić

żółtka ucieramy dokładnie z resztą cukru dodajemy białka ubite i znów dokładnie mieszamy + mąkie z proszkiem

Wylewamy na blachę i pieczemy jak biszkopt 15 - 20 mni

Po upieczeniu przekładamy na bardzo mokrą ścierkę i przykrywamy drugą wilgotną ścierką ( musi być suchsza niż pierwsza )

NADZIENIE - podaje na dwie rolady

1 litr śmietany kremówki 30% schłodzonej ubić z szczyptą- odrobiną soli

śmietanę mamy ubitą to do żelatyny którą wcześniej przygotowaliśmy dodajemy 1 mały cukier waniliowy + 1 łyżki cukru lub 2 łyżki cukru pudru

zalewamy to wszystko gotującą się wodą ( tyle żeby to lekko przykryła nie za dużo ) przestudzamy żeby gorące nie było (może być letnie )

Powoli wlewamy do ubitej śmietany ciągle mieszając

Ubitą śmietaną smarujemy roladę zostawiając śmietany do dekoracji na wierzch około 1/4 można na brzeg dać pokrojoną w paski galaretkę np.

zwijamy i wierz dekorujemy wedle uznania ja dałam śmietanę i pryncese starła

UWAGA

roladę kroimy na pół i robimy dwie - jeśli by ktoś się bał to niech zrobi 1 będzie trochę grubsza tylko wtedy daje 1/2 litra śmietany można też tą scierkę która była suchsza bardziej namoczyć i dopiero położyć górną połówkę będzie się łatwiej zwijała , można też troche namoczyć rolady , ale tu zalecam ostrożność

ROLADA NAPRAWDĘ JEST PROSTA ALE BARDZO SMACZNA

Czekam na zdjęcia opinie i pytania

post-6127-1194887278_thumb.jpg

post-6127-1194887305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigy rolady nie wychodzily ,tzn biszkopt chyba za dlugo trzymalam w piekarniku ,bo po upieczeniu nijak niedawal sie zwinac sie lamal :P .Ale Twoja rolada zacheca do upieczenia..moze wkrotce sprobuje... No tak, ale nie podalas czasu pieczenia ,bo mi znow nie wyjdzie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - do czego dodajesz tej gotującej wody - do śmietany czy do żelatyny? Bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazic i ile? Zainteresowała mnie ta rolada i planuję ją zrobic w najbliższym czasie. pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

ODPOWIADAM

- TAK Z TEGO BISZKOPTU JAK SIĘ PRZETNIE NA PÓŁ WYCHODZĄ 2 ROLADY i wtedy smarujemy śmietaną od środka

- BISZKOPT JA PIEKĘ 15- 20 MNI pieczemy go jak normalny biszkopt

- WODĘ GOTUJĄCĄ DODAJE DO ŻELATYNY CAŁY CZAS MIESZAM AŻ WYSTYGNIE NIE ZA DUŻO tyle żeby swobodnie wymieszać , a gdy by był tu problem z rozpuszczeniem, to żelatynę włożyć do drugiego garczka z gotującą się wodą-BO JAK ZALEJEMY ŻELATYNĘ WCZEŚNIEJ ZIMNĄ WODĄ TO ONA NAPĘCZNIEJE I TRZEBA JĄ ROZPUŚCIĆ, PRZESTUDZIĆ I POWOLI WLAĆ DO BITEJ ŚMIETANY CAŁY CZAS MIESZAJĄC ŻEBY RÓWNO SIĘ ROZPROWADZIŁA

NAPRAWDE NIE JEST TO SKOMPLIKOWANE - ŚMIAŁO jest też szybka i łatwa

CZEKAM NA ZDJĘCIA OPINIE LUB PYTANIA

POZDRAWJAM

PRZEPIS NAPISAŁAM JESZCZE RAZ MAM NADZIEJE ŻE DOKŁADNIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

a ja robiłam i powiem wam, że nawet ok tylko że biszkopt nie jest taki jaki powinien.... jakiś taki hmm dziwny sie zrobił jak na mokra ściereczke położyłam....

pozatym jest bardzo dobra

Nie wiem co z biszkoptem jest nie tak ...???Jeśli jest suchy to trzeba bardziej zwilżyć to się robi biszkopt pulchniejszy

Napiszę jeszcze że każdy biszkopt można zwinąć w roladę , tylko konieczna jest mokra ścierka żeby można było uformować roladkę

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.