Skocz do zawartości

Ciasto Kokosowe


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto 2 jajka 1/2 szklanki cukru 1 mały cukier waniliowy 20 dag mąki - w tym 1 łyżka mąki ziemniaczanej 4 łyżki mleka 1/2 kostki palmy 2 łyżeczki proszku do pieczenia Miękki tłuszcz z cukrem i cukrem waniliowym rozetrzeć, dodawać po jednym żółtku, następnie makę przesianą z proszkiem do pieczenia i mleko. Ubić białka na pianę i dodać do ciasta. Ciasto wyłożyć do dużej tortownicy. Kokos 2 szklanki kokosu 1/2 szklanki cukru 1/2 kostki palmy 2 łyżki mleka Mleko, tłuszcz i cukier rozpuścić na ogniu i wsypać kokos. Razem gotować 2 minuty. Następnie ostudzić i wyłożyć na ciasto - 2 mm dalej od brzegu jak ciasto. Piec w temp. 180*C. Po upieczeniu wystudzić i przeciąć na połowę Krem 1 budyń waniliowy - na 1/2 l. mleka 1/2 kostki masła 1/4 kostki palmy 1/2 szklanki cukru 1 mały cukier waniliowy 1 niepełna szklanka mleka Odlać trochę mleka do rozpuszczenia budyniu. Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym, dodać rozpuszczony budyń zagotować ciągle mieszając. Garnek wstawić do zimnej wody i mieszając wystudzić. Miękkie masło zmiksować dodawać po trochu budyń miksując. Krem położyć na pierwszą warstwę i przykryć drugą. UWAGA: do wszystkiego dodawać mniej cukru jak jest podane w przepisie. Piekłam w tortownicy o średnicy 30 cm. radzę piec w tortownicy o średnicy 26 cm. będzie ciasto wyższe. Powróciłam do 30- sto letniego przepisu.

post-2336-1205066968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga to ciasto jest smaczne, ja kiedyś krem robiłam z sosów waniliowych z N.R.D. w przepisie mam zaznaczone że zamiast sosów może być budyń. Chciałam podać czas pieczenia, wkładając ciasto do piekarnika spojrzałam na zegarek, wyjmując zapomniałam zerknąć. Ciasto jest dobrze upieczone gdy kokos ma odpowiedni kolor i dodatkowo trzeba sprawdzić patyczkiem. Jeszcze mam na uwadze podać stary przepis, muszę upiec, dodać fotkę i wpierw sprawdzić czy jest podany, przypuszczam że nie. Dodałam że budyń musi być na 1/2 l. mleka Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko dziękuję Ci za te uwagi. Narazie nie mam piekarnika więc nie mogę niczego piec, choc bardzo żałuję :mrgreen: Dopiero na święta gdy pojedziemy do teściów, zrobię moją ulubioną babkę :mrgreen: A to ciastko na pewno wypróbujemy z teściową zaraz po świętach, zostaniemy same na kilka dni (mój Mąż leci do Hiszpanii).. i będziemy sobie kucharzyć :mrgreen: Halinko, mnie baardzo interesują wszelkie przepisy, a te najstarsze szczególnie. Wogóle sztuka kulinarna to również szeroka i pasjonująca dziedzina zainteresowań mojego kierunku studiów - kulturoznawstwa (w ramach badań nad kulturą i tradycjami narodowymi). Coraz bardziej się w niej zagłębiam.. Halinko pozdrawiam Cię serdecznie, Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.