Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
apsik

Skubaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczoraj upiekłam szarlotkę, bo znajomi mają "wysyp" jabłek i nie ma coz tym wszystkim robić,ale teraz przystopuję, bo kg przybywa:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo się cieszę Poziomo,że ciasto wyszło pomimo tylu wątpliwości...odpowiadam dopiero teraz i przepraszam że to trwało tak długo. Pytałaś o cukier waniliowy -oczywiście cały .....amoniak dodaję bo on sprawia że ciacho jest jednocześnie kruche i bardzo pulchne....jeżeli chodzi o cukier to do ciasta daję 3/4 szlanki cukru pudru a póżniej do piany 1 szklankę zwykłego.....a budyń na 3/4 litra mleka -chodziło mi że ma być taki większy i wsypujemy go do ubitej piany. Ja także piekłam go w sobotę i do piany tym razem dałam 2 łyżki kisielu truskawkowego-jest to przepis na większą blaszkę i wychodzi dość wysoki. A to mój ostatni wypiek....

post-3528-1219663796_thumb.jpg

post-3528-1219663916_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różowy kolor jest po dodaniu kisielu truskawkowego do piany przeciez apsik to wyjasnila wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na to ciasto mówimy kruszawiec i najczęściej pieczemy z wisienkami. Ja wczoraj upiekłam właśnie z wiśniami, a do piany dodałam wiórki kokosowe dla urozmaicenia :smile: Ciasto pyszne, a największą jego zaletą jest krótki czas przygotowania. Dla mnie rewelacja :smile: post-8290-0-98598000-1314273664_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mmm... wygląda bardzo apetycznie, gratuluję udanego wypieku :D Ja uwielbiam ciasta z wisienkami i wszystko co zawiera wiśnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi