Skocz do zawartości
teresap

Moja Sałatka

Rekomendowane odpowiedzi

MOJA SAŁATKA

No właśnie jedliśmy sałatkę do obiadu i pomyślałam że mogę wrzucić na forum , mimo że nie pora ale może się kiedy przyda . Dobra jest do obiadu i dodatek do wszystkich tzw. Fast Food

POLECAM

ZACZYNAMY

3 – 4 kg ogórków lub cukinii lub pół na pół

70 dag papryki

1/2 kg cebuli

Nie koniecznie trzeba się ścisło trzyma tych porcji , można też dodatkowo zetrzeć 2 marchewki

Sól pieprz

Zalewa

1 szkl cukru

1/2 szkl. Oleju

1/2 szk octu

Wszystko zagotować i podgotować 2 mni , sprawdzić smakowo i nakładać do słoików w który włożyc 1/2 liścia , 2 pieprze , ziele

Do góry dnem i w koc - GOTOWE

Ciutciut ubrane z słoiczka :)

post-6127-1226582864_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co racja, to racja. :) Pewnie, że dobry przepis się przyda nawet jeśli nie sezon, bo w lecie będziemy zajęci przygotowywaniem przetworów, a nie przeszukiwaniem przepisów, co nie? Sałatka bardzo dobra, chociaż zalewę robię troszeczkę inaczej: 2,5 szkl. octu 4 szkl. wody 3 szkl. cukru bardzo delikatne wychodzą warzywa, lekko słodkie (mąż przepada za tą sałatką) i ogóreczki daję malutkie (fajnie to wygląda) i trochę cukini zarówno żółtej , jak i zielonej, papryka czerwona. warzywa wcześniej zalewam solanką- 9 szkl. wody i 3/4 szkl. soli, odciskam po 2 godz. i do zalewy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się że jak sezon na weki to wtedy brak czasu na podanie przepisy ,a u mie tym bardziej bo wyjeżdżam na wieś i po części jestem odcięta od komputera a przywiązana do warzyw i owoców czyli weków A co do sałatki to ja nie dodaje wody bo nie zlewam wody z ogórków , tylko je doprawiam octem cukrem????? i tak dalej Ogólnie rzecz biorąc sałatka godna polecenia i Twoja i moja Czekamy na lato :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi