Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
apsik

Ciasteczka Kokosowe

Rekomendowane odpowiedzi

SKŁADNIKI 2 szklanki mąki 3/4 szklanki cukru pudru 1 szklanka wiórków kokosowych 1 łyżeczka proszku do pieczenia 20 dag margaryny 2 żółtka 1 jajko 2 łyżki śmietany Z podanych składników zagnieść ciasto ,w przepisie jest żeby wynieść do lodówki na godzinę, ale mi się spieszyło więc nie wynosiłam i też są smaczniutkie. Po tym czasie rozwałkować-nie za cienko i wykrawać ciasteczka ,układać na blaszce i piec na złoto. Po upieczeniu udekorować polewą i wcinać. Ja wycinałam literatką i wyszły mi 3 blaszki ciastek. Przepis pochodzi z książki siostry Leonilli.

post-3528-1236777592_thumb.jpg

post-3528-1236777881_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sliczne te ciasteczka,.....Elu jesli pamietasz ile ciasteczek wychodzi z tej jednej porcji??Mam zamiar zrobic te ciasteczka w przedszkolu, ale nie wiem z ilu porcji mam zrobic . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Halinko z tej porcji wychodzi około 100 ciasteczek wielkości literatki...u mnie już prawie nic nie zostało,byłam w szkole na zebraniu i jak przyjechałam to zostały gołe talerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elu, dzis upieklam te cisteczka...... naprawde bardzo smaczne.. Pozdrawiam. Mam fotki kazdego wypieku ale nie umiem zrzucic je na kopma z tel kom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Halinko ogromnie mi miło,że korzystasz z moich przepisów-mam nadzieję że smakowały w przedszkolu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) Ja akurat teraz je piekę i 1 jeszcze ciepłe już zjadłam i smakowało mi. Szybko się je robi, potem schłodziłam w lodówce i piekę. Te po upieczeniu są jeszcze miękkie w środku, ale jak ostygną wydaje mi się, że ciastka będą kruche, a takie lubię najbardziej. Przepis warty wypróbowania i dziękuję autorce, że umieściła go na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzycielko to super ,że ciacha smakują...ja ostatnio trochę zaniedbałam to forum-ale to niezależne ode mnie-może wkrótce będzie lepiej. Pozdrawiam serdecznie wszystkich pracujących i odpoczywających.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasteczka upieczone, po próbnej degustacji, są pyszne. Mało roboty, ja piekłam gotując obiad. Elu, dzięki za przepis. Wystawiam 5. Pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi