Skocz do zawartości

Sałatka Warstwowa Z Sosem Czosnkowym


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na tą sałatkę dostałam od siostry, jest bardzo dobra. Sekret tkwi w sosie czosnkowym, którym polewamy warzywa. Polecam! Składniki: - sałata lodowa - porwać na małe cząstki - surowe pieczarki - pokroić w cienkie plasterki - pomidory - pokroić w kostkę - ogórki surowe - w ćwierćplasterki - papryka czerwona - w kostkę - ser żółty - w kostkę - szczypiorek - pokroić drobno - rzodkiewka - w kostkę Można też dodać ser feta lub podsmażoną pierś z kurczaka. Składniki sałatki (ilość według upodobań) układamy warstwami w głębokim naczyniu, nie doprawiamy ponieważ każdą porcję sałatki polewamy sosem czosnkowym. Sos jest dobrze doprawiony. Sos czosnkowy: - duży kubek jogurtu naturalnego np. Jogobella (400g) - 4-5 dużych łyżek majonezu - 4 ząbki czosnku - po 2 kostki czosnku i pieprzu kolorowego (przyprawa w mini kostkach Knorr) Przyprawy w kostkach rozkruszamy i mieszamy z majonezem, dodajemy czosnek zwykły przeciśnięty przez praskę lub bardzo drobniutko pokrojony. Na koniec mieszamy majonez z jogurtem naturalnym i gotowe :-D post-8290-1246033922_thumb.jpg post-8290-1246033986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ooo.. jak się cieszę, że zainteresował Was mój przepis ;) Sałatka nie tylko wygląda ale też smakuje świetnie - zapewniam! Cały sekret tkwi w sosie! W naczyniu układamy jedynie warzywa warstwami a po nałożeniu na talerz polewamy porcję dość obficie sosem. Mniammm ;) Atiluj co do ilości porcji to wszystko zależy od ilości składników. Nie podawałam tego ściśle, bo każdy może przygotować tę sałatkę zależnie od swoich potrzeb. Można też dodać paprykę żółtą i zieloną, będzie jeszcze bardziej kolorowo, jesiennie ;) Ja podawałam tę sałatkę jako dodatek do pieczonego mięska na rodzinnej imprezce ale spokojnie można ją przygotować jako osobne danie np. na lekką kolację. Polecam i pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.