Skocz do zawartości

Dobry Ekspres Ciśnieniowy Do Kawy Za 300- 400 Zł


Gość ebodenuan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym kupić ekspres ciśnieniowy- najpierw myślałam o automacie Clatronic, ale po przeczytaniu Waszych opinii stwierdziłam że to bubel, a o automacie muszę zapomnieć, bo realny cenowo jest jedynie kolbowy. Mam bardzo skromne fundusze (studenckie na razie) więc cena 400 zł jest nieprzekraczalna- to właściwie i tak za dużo, ale bardzo chciałabym zrobić mężowi na gwiazdkę super prezent (do tej pory pił tylko rozpuszczałkę chociaż kawę bardzo lubi). Sama piję tylko cappuccino. Jestem kompletnym laikiem- stąd prośba o pomoc. Czytam Wasze opinie i opinie na ceneo od 7 godzin (!) i dostaję depresji- jak już mi się wydaję że znalazłam najlepszy model, okazuje się że chyba jednak nie. Na młynek (choć wiem już że b. ważny) na razie nie mam funduszy- może za jakiś czas.

Biorę obecnie pod uwagę:

~Zelmer Maestro 13Z013

-głośny,kiepska crema,zostaje błotko,tacka ciągle się grzeje i rdzewieje

~Electrolux (AEG) 150

-ponoć strasznie awaryjny, bardzo wrażliwy na stopień zmielenia kawy

~Saeco Via Vento

-ponoć okropnie brzydki (nie najważniejsze to,ale w końcu to prezent-chyba że faktycznie zdecydowanie przebija inne) i trochę przestarzały

~Saeco Nina

-trochę za drogi- jeśli nie bije innych na głowę, to raczej nie; głośny

~Zelmer Piano

-wydaje się że jest z najniższej klasy, więc kawa pewnie też najsłabsza

~Rowenta ES 5100

-na ostatnim miejscu bo ponoć hałasuje jak czołg,a kawa bardzo marna

Błagam o opinie bo głowa już mnie boli od tego. Chiałabym smaczną kawkę (żeby była warta tych 400 zł ;) ), nie psujący się i w miarę prosty w obsłudze sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam ROWENTE Adagio ES 180 i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie pamiętam ile kosztował ale nie był zbyt drogi. Dobre ciśnienie 15 bar. Mam ten ekspres ponad rok i działa bez zarzutów a używany jest codziennie. Ładnie spienia mleko. Kawka wychodzi bardzo dobra oczywiście jak się używa dobrej jakości kawy. Jak się nasypie bylejakiej kawy to nawet najlepszy ekspres nie pomoże. Dla porównania w pracy mam Zelmara to dużo słabiej wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

~Electrolux (AEG) 150

-ponoć strasznie awaryjny, bardzo wrażliwy na stopień zmielenia kawy

Nie jest prawdą, że ten ekspres jest awaryjny, ale lepszy jest starszy AEG 120!!! Mam go od czterech lat na działce (całe lato używany na okrągło, jak nie ja, to tabuny naszych gości...), i taki sam od trzech lat z okładem ma mój syn, kawosz absolutny! I nic się złego z nimi nie dzieje!!!

Owszem, trzeba czasem włożyć sitko do mocnego roztworu kwasku cytrynowego, ale to tyle... A czy czajnika się nie odkamienia?

Wlewam w niego tylko wodę przegotowaną, sypię kawę mieloną (Woseba Gold) i nachwalić się nie mogę, że lepsze espresso robi niż niejeden trzykrotnie droższy, które miałam wcześniej (i były tak awaryjne, że płytka elektroniczna kosztowała więcej, niż cały nowy taki sam ekspres ze sklepu...

Teraz mam na działce AEG 120, a w domu od roku AEG 150 i ten "następca" jest gorszy!, gorzej wyparza, nie da się wyregulować temperatura wody zaparzającej kawę, parzy w jednym ciągu, zamiast zrobić to w dwóch zintegrowanych etapach, słabszą robi cremę, za bardzo się nagrzewa cały, zamiast wnętrze.... Ma za to kilka zalet, jest lepiej wykonany (cały ze stali) i ma balkonik na filiżanki.

Ale oba są ekspresami mechanicznymi, więc nie ma się w nich za bardzo co popsuć :razz: I dlatego nie są awaryjne, i dlatego nie lubią ich serwisy, i dlatego nie są za bardzo reklamowane, jak te z zupełnie niepotrzebnymi wodotryskami...

Dopisek:

Nie jest wrażliwy na zmielenie, a tylko na ubicie kawy tamperem, ale na to wrażliwy jest każdy ekspres.

A zabyt drobno zmielonej kawy żaden ekspres, a właściwie jego podwójne sitko, nie zniesie...

Edytowane przez Nalewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.