Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
martowka

Gorączka U Dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam bo moje dziecko często boryka się z gorączką. Przy ostatnim przeziębieniu miał 38,3 i najczęściej waha się ona właśnie w granicach od 38 do 39 stopni. Mam do Was pytanie - jak Wy zbijacie gorączkę u swoich dzieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy temperaturze ok.39 okłady z wody i octu a potem coś na obniżenie. Jak jest wyższa to najpierw syrop przeciwgorączkowy a potem kąpiel w takiej temperaturze jak ciało dziecka. Woda stygnie dziecko stygnie. To najlepszy sposób zanim syrop zacznie działać,mamy pewność,że gorączka nie pójdzie jeszcze w górę. Przy ok.37 stopniach dziecko zaczyna mieć dreszcze i to widać. Wyjmuję z wody i ubieram ,wrzucam pod kołdrę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięx za poradę. Mam jeszcze kilka pytań do tego, co napisałaś. Dlaczego akurat okłady z octu? Jaki czas trwania tej kąpieli rekomendujesz? Oraz pytanie o syrop przeciwgorączkowy - jaki podajesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kąpiel jest dobra na zbicie temperatury, trwa coś około 10 minut, ale dobre dla dzieci są też czopki, jeżeli bardzo trudno jest zbić dziecku temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja podaję Calpol 5 Plus , ponieważ córka skończyła 5 lat i jest on mocniejszy, dopasowany do wieku dziecka, poniżej 5 lat jest zwykły Calpol. Moja córka ma ten sam problem z temperaturą. Niestety nie stosuję kąpieli, bo to dla dziecka bardzo stresujące, widziałam kiedyś w szpitalu jak w ten sposób zbijali dziecku temperaturę i obiecałam sobie, że nigdy nie zrobię tego własnemu dzecku (był krzyk na cały szpital). Ja stosuję okłady, biorę ściereczkę, moczę ją w chłodnej wodzie i kładę na kark dziecka, na czoło i jeszcze powinno się na nogi na wysokości kostek (ale ja już tam nie daję), zmieniam co chwilkę płucząc w wodzie ponieważ się rozgrzewa naprawdę pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś w TV słyszałam,aby przy temperaturze włożyć do skarpetki...plasterek cytryny ale nie miałam okazji wypróbować.

A tu coś jeszcze...http://www.tipy.pl/artykul_6330,jak-obnizyc-goraczke.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi