Skocz do zawartości

Marynowanie Grzybków


Gość orzechova

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na wstępie krzyczę o pomoc! Tatuś uraczył mnie w tym roku ogromną ilością grzybów i nakazał: zrób z tym coś. Chciałam je zapasteryzować albo zamarynować w słoiczkach,ale za nic w świecie nie mogę znaleźć informacji jak to się robi :mrgreen: tzn,wiem jak przygotować zalewę,obgotować grzybki itp,ale kiedy w przepisie piszą: apertyzować 20 min, albo "pasteryzować" to głupieję. jak to się robi? mam już zamknięte słoiki z zalanymi grzybkami wstawić do gara z wodą, nakrętkami do góry, i gotować? czy ktoś mógłby mi pomóc? :mrgreen: zrobiłam trzy słoiczki tak po prostu,zalane zalewą octową i postawione "na głowie",ale jeden się otworzył [tzn, nie zassał się,ten guziczek na pokrywce dalej klika] i nie wiem co z tym fantem zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoiki do pasteryzacji powinny być lekko zakręcone. Po "zabiegu" należy każdą zakrętkę mocno dokręcić, odwrócić słoik do góry dnem i zostawić do ostygnięcia.Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstępie krzyczę o pomoc!

Tatuś uraczył mnie w tym roku ogromną ilością grzybów i nakazał: zrób z tym coś.

Chciałam je zapasteryzować albo zamarynować w słoiczkach,ale za nic w świecie nie mogę znaleźć informacji jak to się robi :mrgreen: tzn,wiem jak przygotować zalewę,obgotować grzybki itp,ale kiedy w przepisie piszą: apertyzować 20 min, albo "pasteryzować" to głupieję. jak to się robi? mam już zamknięte słoiki z zalanymi grzybkami wstawić do gara z wodą, nakrętkami do góry, i gotować? czy ktoś mógłby mi pomóc? :mrgreen: zrobiłam trzy słoiczki tak po prostu,zalane zalewą octową i postawione "na głowie",ale jeden się otworzył [tzn, nie zassał się,ten guziczek na pokrywce dalej klika] i nie wiem co z tym fantem zrobić :wink:

dokładnie, należy podgotowac słoiki i pasteryzacja gotowa

co do "klikajacej" pokrywki to nie należy używac pokrywek z tym jak to nazywasz "guziczkiem", upewnij się że pokrywki które uzywasz są odpowiednie do słoików które posiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.