Skocz do zawartości

Co Do Zapiekanego Schabu Zamiast Frytek?


Basia K

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro szykuje mi sie impreza urodzinowa (osiemnastkowa) mojego syna. Jako ciepłe danie będę robiła schab zapiekany z cebulą i takim sosem (schab w plastrach). Pasują do tego frytki. Jest jedno "ale".Wiadomo,jak to w domu-mam jedną frytownicę i nie mam możliwości pożyczenia więcej.Przy większej ilości osób (19) wiecie,jakby to wyglądało.Frytki smażone porcjami,jedni goście już otarliby buzie,a drudzy nawet nie zaczęliby jeśc. Myślałam o frytkach do piekarnika,ale to też na co najmniej dwóch blachach,a one będą zajęte wraz z całym piekarnikiem przez mięso. Co pasuje do takiego mięska,oprócz oczywiście jeszcze misy surówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Może ugotowane, ale nie rozgotowane małe ziemniaczki, wszystkie powinny być takiej samej wielkości (należy pamiętać, że małe ziemniaczki gotują się krócej). Po ugotowaniu można je podzielić, i do jednych dodać dużo posiekanego koperku, do drugich przyprawę do ziemniaków i paprykę w proszku, a trzecie podać bez przypraw, tylko posolone. Takie ziemianki łatwo wymieszamy z dowolną przyprawą, jeśli przełożymy je do garnka, dodamy przyprawę, przykryjemy pokrywką i lekko poruszamy, potrząśniemy gankiem. Wtedy wszystkie ziemniaczki ładnie się pokryją daną przyprawą, i co ważne nie rozpadną i nie pogniotą.

Takie ziemniaki można podać osobno w dużych szklanych miskach lub na owalnych talerzach, ewentualnie na dużym owalnym talerzu i ułożyć takie pasy na ukos z tych ziemniaków. Wtedy byłoby tak kolorowo.

Można też ziemniaki pokroić w ćwiartki i piec w piekarniku, tak żeby uzyskały taką złotą i apetyczną skórkę.

Basiu, wszystkiego najlepszego dla Twojego syna, udanej imprezy i samych smakowitości na stole :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, gdy muszę podać większą ilość frytek robię to następująco. Kupuję gotowe i krótko przed podaniem smażę kolejno porcje do uzyskania lekko złotej skórki i wykładam na salaterkę. Kiedy mięso jest gotowe podsmażam szybko frytki (2-3minuty). Mając trzy porcje można podawać na stół, a pozostałe w międzyczasie dosmażać dalej. U mnie ten sposób sprawdza się. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA SYNA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.