Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Mariposa1976

Ogórki (Mizeria) Z Przecierem Pomidorowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie To mój pierwszy przepis który zamieszczam,więc proszę,bądzcie wyrozumiali :smile: . Niestety nie mam fotki tych ogórków,ale postaram się opatrzyć w miniaturki następne przepisy (o ile będą :grin:). Ten przepis jest bardzo łatwy i mało pracochłonny. 4 kg ogórków 8 cebul 4 łyżki kucharka (lub innej podobnej przyprawy) Ogórki pokroić w talarki (jak na mizerię),wymieszać z kucharkiem i odstawić na co najmniej 2h. Następnie: 1 szklanka oleju 3/4 szklanki octu 1/2 szklanki cukru 2 przeciery pomidorowe w słoiczku Wodę z odstałych ogórków odcedzić (ja wyciskałam ogórki). Wymieszać z resztą podanych składników. Przekładać do słoików i zagotować w zależności od upodobań od 5 - 15min. Ja lubię chrupiące ogóreczki więc gotowałam ok 7min. Jeszcze jedno... Moja ciocia podpowiedziała mi,że olej można najpierw doprowadzić do wrzenia a potem przestudzić,to ogólnie przetwory z nim,nie tylko ogórki, w późniejszym okresie nie będą miały posmaku "zjełczałego" oleju. Ja jednak poszłam na łatwiznę i tego nie zrobiłam. Zobaczymy... Życzę SMACZNEGO!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj na forum :D Ciekawy przepis, dziękuję, jak tylko będę miała ogórki to się skusze na ten przepis, bo zapowiada się smakowicie, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Czy ogórki maja byc obrane? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogórki mają być obrane ze skórki tak jak na mizerię. Mi ten przepis bardzo smakuje,ale np mojej babci już nie... Gust gustowi nie jest równy :) Życzę smacznego i dziękuję za powitanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kazdy tez obiera do mizerii ogorki ;) Przepis ciekawy i zaintrygowalo mnie jak te ogorki beda smakowac na chrupiaco wiec na pewno sprobuje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi