Skocz do zawartości

Ciastka Z Czekoladą Mleczną


Libercio

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałam upiec czekoladowe babeczki. Planuję je upiec już od jakiegoś czasu, ale zazwyczaj albo nie mam czasu albo ochoty?Wczorajszy dzień był dniem w którym byłam gotowa je upiec!

Niestety okazało się, że w lodówce nie ma jajek, które były mi koniecznie potrzebne! Mimo tego faktu ochota na pieczenie mi nie minęła, dlatego też zaczęłam przeglądać moje przepisy. Znalazła przepis na ciastka bez jajek. Uradowana moim przepisem rozpoczęłam pracę!

Poniżej znajduje się przepis na ciastka bez jajek:)

Składniki:

  • 2 szklanki mąki
  • łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1,4 łyżeczka soli
  • kostka dobrego miękkiego masła
  • 1 szklanka cukru
  • 2 łyżki mleka
  • łyżeczka olejku waniliowego
  • 1 starta czekolada mleczna na wiórki (robię to na tarce z małymi oczkami)
  • 1 szklanka orzechów włoskich - pokruszone na drobne kawałki
Wykonanie:

Rozgrzewamy piekarnik do temperatury 180°C. Przygotowujemy blachy do ciasteczek ? ja smaruję je margaryną i kładę pergamin. Z powyższej porcji wyszły mi cztery blachy ciasteczek.

Miksujemy masło z cukrem na bladożółtą kremową masę. Dodajemy olejek waniliowy i mleko. Następnie dodajemy mąkę, proszek do pieczenia i miksujemy. Na sam koniec dodajemy orzechy i wiórki czekoladowe,

Formujemy kulki wielkości orzecha włoskiego i układamy na blachę w odstępach 5 cm jedna od drugiej.

post-28615-0-88567900-1350040136_thumb.j

Pieczemy przez 12 minut.

Pozostawiamy ciasteczka na blasze do częściowego stwardnienia i przekładamy na metalową kratkę do całkowitego wystudzenia.

post-28615-0-86993300-1350040164_thumb.j

Pozdrawiam i zachęcam do zrobienia takich samych:

http://tanioprostois...e.blogspot.com/

post-28615-0-39914100-1350040153_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.