Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kotlety Schabowe Kasi- Prawie Tradycyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kaya

kaya

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 23.02.2007 - 01:09

Cześć! :razz: Tak naprawdę recepta na dobre kotlety schabowe jest bardzo prosta. Dostałam ją pewnej miłej starszej pani, (ale mającej 2 razy więcej energii niż ja) przy okazji długiego (przerażliwie dłłłłuuuuggggiiieego)oczekiwania w kolejce. Kotlety schabowe rozbijamy tłuczkiem do mięsa. woreczki jednorazowe lub kawałki foli spożywczej z rolki sa tutaj naprawdę przydatne. każdy plastaer kotleta owijamy w folię lub wkładamy w woreczek i dopiero wtedy rozbijamy. Dzięki temu ochronimy mięso przed "dziurami", które zwiększą objętość po odcedzaniu :razz:. Wysokie i duże naczynie napełniamy do połowy słodkim mlekiem - jego ilość zależy od ilości kotletów jakie zamierzamy przygotować (rzecz jasna także od tego ilu głodomorów z nadzieją w oku wypatruje dopiero co usmażonego jedzonka). kotlety zanurzamy w mleku - układamy warstwami, tak aby jeden nie przywierał szczelnie do drugiego. poziom mleka powinien przewyższać poziom mięsa. schab zostawiamy na od 0,5 do 1 godziny - w zależności od tego ile macie czasu. gdy wreszcie kotlety wchłoną znaczną część mleka - odcedzamy mięso na durszlaku i uwaga dociskamy pojedyńcze sztuki ręka aby maksymalnie odsączyć je z mleka- w przeciwnym razie 2 strona będzie się przypalać na patelni. przyprawiamy kucharkiem. zwolennicy ostrych przypraw mogą posypać kotlet ostrą paryką. Zanurzamy kotlet w rozbitym jajku i obtaczamy w bułce z dodatkiem mąki. Smarzymy. Dla tych którzy lubią urozmaicenia - na usmarzony kotlet układamy duży i przyzwoitej grubości plaster żółtego sera i wkładamy do piekarnika na 5 minut, by się rozpuścił. zamiast sera świetnie smakuje kotlet z położonym na wierzchu plasterem anansa. Polecam, bo warto. KASIA

r e k l a m a

#2 ali

ali

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 264 postów

Napisano 23.02.2007 - 18:48

Tak, to prawda, kotlety jak poleżą w mleku są bardzo kruchutkie. Też tak robię, choć nie zawsze, zależy ile mam czasu. Zawsze natomiast do jajka dodaję trochę mleka. A na marginesi, bardzo smaczne są kotlety z plastrem ananasa, na to plasterek sera i zapiec, przed podaniem w utworzone serowe wgłębienie /dziurka ananasa/ daję troszkę żurawiny do mięs - smaczne i ładnie wygląda.

Similar Topics Collapse

Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) pamiętam, ze w tamtym roku niektórzy jeszcze w Mikołaja zbierali grzybki
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) :D
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) ale u nas już dawno nie ma
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) wszyscy o o nich zapomnieli
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) u nas mrozi już od kilku dniu
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) brrr
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) chyba idzie zima ;)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:23) Dzisiaj andrzejkowy szał :)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:24) miłej zabawy dla Wszystkich :)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:25) wszystkiego najlepszego dla Andrzejów - dzisiejszych solenizantów :)
@  Magdalena : (10 grudzień 2014 - 18:11) nie rozumiem czemu puskti na takim fajnym forum kulinarnym, gdzie te dziwczyny
@  AnnaK : (13 grudzień 2014 - 22:22) Kobietki, jak z przygotowaniami do Świąt?
@  asienka19873 : (15 grudzień 2014 - 13:42) Piekę jeszcze ostatnią porcję ciasteczek, w sobotę ruszam do polski i dalej zobaczymy na miejscu :))
@  figiel : (15 grudzień 2014 - 18:01) Witam ! i ja dzisiaj piekłam 2 rodzaje ciastek i 2 rodzaje strucli -wszystko na paczkę dla najbliższych , którzy nie mogą być z nami w święta :(
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:26) Witam :)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:27) każdy zabiegany, zagląda lecz nie pisze ;)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:29) ja jeszcze kończę sprzątać ;)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:30) jedna część pierniczków upieczona i jeszcze trochę mi pozostało do pieczenia
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:30) jutro zabieram się za migdałowe ciasteczka
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:31) pozdrawiam :)