Agusia

Salatka Z Brokulow

2 posty w tym temacie

Polecam goraco ten przepis. Ja osobiscie nie jestem szalona na punkcie brokulow ale te salatke uwielbiam. No i warto tez dodac ze jest w niej duzo witaminek, itp pozytecznych skladnikow jak np zelazo! Pyszna do pieczonego miesa, i mysle ze ladnie tez bedzie sie prezentowac na swiatecznym stole. SKLADNIKI: 2 brokuly kwasne jablko cebula garsc suszonych zurawin ( mam nadzieje ze mozna je kupic w polskich sklepach) sol, pieprz, szczypta cukru odrobinka soku z cytryny oliwa z oliwek( jasna) albo olej zielony koperek- ja daje mrozony kilka lyzek majonezu Brokuly porozdzielac na jak najmniejsze rozyczki, takie wielkosci orzecha wloskiego), wrzucic do sitka i przelac wrzatkiem. Dodac zurawiny oraz jablko i cebulke posiekane w kosteczke. Zakropic sokiem z cytryny, dodac cukier, sol, i pieprz, wymieszac, a nastepnie zostawic na kilka minut zeby sie troszke przegryzlo. Dodac koperek, oliwe i majonez. Ilosc wg wlasnego uzanania- ja daje 2-3 lyzki. Calosc wymieszac i schlodzic przed podaniem. Polecam goraco!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe, na pewno wypróbuje. Ja też uwielbiam brokuły, ale sałatkę z nich robię w inny sposób. a oto on: Duży Świerzy brokuł 5 średnich pieczarek 2 jajka ser żółty jogurt naturalny 2 łyżki majonezu sól, pieprz może być 1 ząbek czosnku Brokuł dzielimy na małe kawałki i gotujemy 3-4 minuty w osolonej wodzie, nie dłużej bo się rozgotuje. Jajko też gotujemy na twardo.Ser trzemy na grubych oczkach tarki. Pieczarki kroimy na ćwiartki i podsmażamy na maśle. Wszystko: ugotowane brokuły, jajka pokrojone w kostkę, ser i podsmażone pieczarki mieszamy i poprawiamy sol,ą i pieprzem. Robimy sos z małego jogurtu naturalnego, dwóch łyżek majonezu. To solimy i pieprzymy oraz jeśli lubicie wciskamy czosnek. Sos mieszamy i polewamy nim sałatkę. Polecam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
r e k l a m a

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.