Skocz do zawartości

Torcik Jogurtowy Na Zimno


arabika

Rekomendowane odpowiedzi

400 ml gęstego jogurtu naturalnego (najlepszy zott) • 2 śnieżki • 3 czubate łyżka cukru pudru • 3 płaskie łyżki żelatyny • puszka brzoskwiń 850 ml • 1 śmietana kremówka 30% • 2 galaretki cytrynowe lub pomarańczowe • biszkopty Śnieżki ubić w zimnym jogurcie dodając 2 czubate łyżki cukru pudru( może byc troszkę wiecej ) Masę najlepiej wstawić do lodówki Brzoskwinie wyjąc z puszki Sok zagotować (musi być 250 ml) W soku rozpuścić żelatynę .Do masy jogurtowej dodać pokrojone w kostkę brzoskwinie (odłożyć 4-5 połówki do dekoracji).Tortownice o wymiarach 24 cm wyłożyć biszkoptami Do masy wlać zimną żelatynę dobrze wymieszać i od razu wyłożyć na biszkopty ( masa szybko tężeje ).Wstawić do lodówki Śmietanę kremówkę ubić z 1 łyżka cukru pudru Galaretkę rozpuścić w 250 ml wody ostudzić i lekko tężejąca dodać do ubitej śmietany cały czas ubijając ,następnie wylać na masę jogurtowa i wstawić do lodówki.Resztę brzoskwiń pokroić i ułożyć na zastygłej masie.Druga galaretkę rozpuścić w 350 ml wody i tężejąca wylać na ciasto Pozostawić w lodówce do stężenia galaretki Do tego ciast mozna upiec podkład biszkoptowy np. z 2 jaj mozna takze uzyć np ananasów puszki . Co kto lubi :lol: trzeba tylko pamietac aby soku było 250 ml Smacznego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znów musze wypróbować Twój przepis Kochana :lol: no nie moglabym robić inaczej Arabiko :lol: mam tylko 1 pytanko odnośnie smietany, rozumiem że 1 śmietana 30% to znaczy 250 ml, standartowa pojemność śmietany we woreczku, tak? pozdrawiam i koło niedzieli dam zanc jak bardzo pyszny jest torcik, bo juz zapowiedziałam mężowi, że na weekend go "upieke" :) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj cieszę się bardzo ze przepis Ci się spodobała :lol: Co do śmietany to ja używam 200-250 ml w zależności jaka kupię czy w kubeczku czy w kartoniku Ważne aby była to kremów która dobrze się ubije ,dodana do niej galaretka zwiąże masę Pozdrawiam i życzę smacznego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wypadałoby teraz napisać, że: torcik jest PYCHA, ładnie wygląda, jest delikatny, nie za słodki i w ogóle!!! no jako podsumowanie napisz: W KOŃCU TO PRZEPIS ARABIKI!!! NIE MOŻE BYĆ NIE DOBRY!!!! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że smakowało Tobie to ciast .Jest mi bardzo miło ze masz tak dobre zdanie o moich przepisach :lol: .Twoje przepisy są również Super!!! Wczoraj zrobiłam "Cebulowy placek" z Twojego przepisu naprawdę bardzo dobry Wierzch posypałam serem i było pysznie Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.