Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
justhi

Ciasto Mech (Tortownica 25Cm)

Rekomendowane odpowiedzi

450 g szpinaku mrożonego rozdrobnionego 1 1/3 szk.cukru 3 jaja 1 1/3 szk.oleju 2 szk. mąki krupczatki lub 1 szk. mąki krupczatki i 1 szk. mąki pszennej 3 łyżeczki proszku do pieczenia 500 ml.śmietany kremówki 30% 3 śmietan-Fixy cukier waniliowy 2 łyżki cukru pudru owoc granatu lub jagody Szpinak rozmrażamy i odsączamy z wody. Miksujemy jaja z cukrem,wlewamy powoli olej dalej mieszamy.Wsypujemy mąkę z proszkiem do pieczenia. Po połączeniu całej masy dodajemy szpinak i mieszamy łyżką do połączenia.Ciasto wlewamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia ,pieczemy przez ok 1,5 godz. w temp.180 stopniach. Po wystudzeniu odcinamy wierzch ciasta i rozdrabniamy na talerzyk. Ubijamy śmietanę razem ze śmietan fixami ,cukrem waniliowym i cukrem pudrem. Na ciasto wykładamy śmietanę ,wyrównujemy posypujemy okruchami pozostałego ciasta lekko uklepujemy i posypujemy owocem granatu lub jagodami (moje jest bez owoców).

ps.

Moja mama nienawidzi (!!) szpinaku, a ten placek jadła :smile:

post-4786-0-67347300-1384289758_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak wygląda i smakuje, do tego jest ekspresowy w przygotowaniu

Za to miny osób, które nim częstowałam wyrażały powątpiewanie lub obrzydzenie ;) Na szczęście każdemu zmieniało się na miłe zaskoczenie. Sama też miałam wątpliwości, gdy mi koleżanka o nim opowiadała

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym blogu jest praktycznie to samo ciasto :) wygląda super z tym granatem! Muszę się kiedyś skusić, bardzo fajnie się prezentuje.Ciekawi mnie smak tego ciacha :) http://przyjemnosczpieczenia.blogspot.de/2013/03/ciasto-ze-szpinakiem-i-granatem-lesny.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Składając ten przepis korzystałam z dwóch innych stron netowych.

A smak... Cóż... Nie potrafię go jednoznacznie określić. Ciekawie smakuje połączenie ciasta szpinakowego z ubitą śmietaną. Lubię szpinak, to go węchowo wyczuwałam, ale bez jakiejś przesady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skusilam sie na to ciasto, bardzo ciekawe. Smakowało mi i moim gościom którzy najpierw robili dziwne miny...po czym zajadali ze smakiem :) najlepiej smakuje dobrze schłodzone z lodówki. Granat jest super dodatkiem do ciasta. A szpinak jest tylko trochę wyczuwalny.

Robiłam tylko z małymi zmianami w proporcjach.

post-6578-0-21796600-1412178127_thumb.jp

post-6578-0-79015500-1412178242_thumb.jp

post-6578-0-66037900-1412178274_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi