Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
creed

Jak Zrobić Tort Zygzak Mcqueen (Video)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałam pokazać tort, który upiekłam dla synka na drugie urodziny, oto krótka instrukcja:

najpierw upiekłam biszkopt z 10 jaj o wymiarach 25x30 cm, przekroiłam na 3 blaty. wykroiłam podstawę tortu o szerokości ok 13-14 cm, następnie wykroiłam górę i wszystko przełożyłam bitą śmietaną i brzoskwiniami, nadałam finalny kształt i całość obsmarowałam masą maślaną. aby było mi łatwiej narysowałam mniej więcej na torcie rysunki jakie będę wyciskać. koła zrobione z delicji (mogą być inne ciastka)  I później już sama dekoracja wyciskana za pomocą tylek cukierniczych. krem barwiony barwnikami w proszku, oprócz czerwonego - specjalnie kupiłam pierwszy raz barwnik w żelu, bo myślałam że da mi intensywnie czerwony kolor - a barwnik okazał się klapą i dlatego zygzak jest właściwie różowy a nie czerwony :/ miałam w domu bordowy w proszku ale bałam się że mi wyjdzie nie wiadomo jaki kolor, a już nie miałam masła więc nie chciałam ryzykować.  

zdjęcia raczej niewiele mówią o tym jak go zrobić dlatego zapraszam do obejrzenia filmu:

zdjęcia tortu

post-26978-0-97247800-1414539613_thumb.j

post-26978-0-54323300-1414539741_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi