Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
krupczyk25

tortilla na zimno

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno znalazłam super rozwiązanie na wykorzystanie placków pszennych na tortille, które zostały mi po obiedzie. Składniki w zasadzie można zmieniać, ale ja zrobiłam to w wersji z szynką, sałatą i serkiem (i i tak było smaczne :P)

Bierzemy po prostu taki placek, smarujemy go ulubionym serkiem kremowym, twarogowym (ja wybrałam almette z kolorowym pieprzem), układamy warstwami sałatę, szynkę i ewentualnie pomidora lub ogórka i zawijamy :)

Jeśli chcemy zrobić z tego przystawkę dla kilku osób, to wystarczy ze przekroimy na kilka mniejszych kawałków i podamy na talerzu :)

Czy ktoś kiedyś próbował tak kombinować z plackami pszennymi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tortille to wdzięczny dodatek podczas gotowania bo już jest praktycznie gotowy tylko trzeba placki podgrzać. Ostatnio widziałem fajny przepis na wykorzystanie tortilli w  zapiekance, kucharz zawinął tortille w nalesniki i potem zalał sosem, farsz jakiś meksykański był, ale wydaje mi sie, ze przy takiej zapiekance można popuścić wodze fantazji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i do środka na ogórek proponuję łososia wędzonego na ziemno :) Polskie sushi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja biorę tortille z łososiem, serkiem śmietankowym, ogókiem i sałątą. Polecaam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś do tortilli dodałam też po prostu pastę z makreli, która mi została w lodówce. Do tego jeszcze morze sera żółtego i oliwki zielone. Fajnie to wyszło, nie sądziłam że taki misz masz może coś takiego stworzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam wolę łososia z pieca, a z ryb w zimnej postaci to raczej tuńczyk i moze makrela. tylko,że makrela trochę tłusta jest:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w zasadzie wolę tortillę na ciepło, bo zimna robi się już dość gumowata :) ale jako alternatywa normalnej kanapki to w sumie ciekawy pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jadłam to ostatnio u koleżanki! Genialne w swej prostocie, przypominające sushi, przepyszne!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi