Skocz do zawartości

Pikantne curry z indyka


Undead84

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się przywitać bo jestem nowym użytkownikiem a to mój pierwszy post :) Uwielbiam gotować i wymyślać ciekawe przepisy :)

A to jeden z moich pikantnych przepisów :)

 

CURRY Z INDYKA

Składniki /3 – 4 porcje

 

  •  500 g fileta z indyka
  • 1 szalotka bananowa
  • 1 łyżeczka zielonej pasty curry
  • 1 łyżeczka czerwonej pasty curry
  • 1 ząbek czosnku
  • 1 płaska łyżeczka kolendry w ziarnach
  • 1 płaska łyżeczka kuminu
  • 1 mała papryczka chili
  • 1 łyżeczka garam masali
  • Łodyga trawy cytrynowej
  • Skórka z jednej limonki
  • Sok z jednej limonki
  • Porządna szczypta soli morskiej
  • Szczypta czarnego pieprzu
  • 1 puszka mleka kokosowego
  • 1 łyżka stołowa oleju kokosowego
  • Garść świeżej kolendry
  • 1,5 szklanki ryżu basmati

 

Ryż gotujemy według instrukcji powyżej.

Na patelni rozgrzewamy olej kokosowy. Na rozgrzany tłuszcz wkładamy posiekany ząbek czosnku, obydwie pasty curry, posiekaną szalotkę, kolendrę w ziarnach, kumin, posiekaną papryczkę chili, garam masalę, zmiażdżoną trawę cytrynową i wszystko smażymy  na niewielkim ogniu uważając aby przyprawy i czosnek się nie przypaliły. Dzięki temu przysmażone przyprawy uwolnią zawarte w nich olejki i nasze curry będzie bardziej aromatyczne i bogatsze w smaku.

Filet z indyka kroimy w kostkę, dodajemy na patelnię z przyprawami i smażymy kilka minut a właściwie do momentu aż mięso stanie się białe i na pierwszy rzut  oka będzie usmażone. Całość zalewamy mlekiem kokosowym, dodajemy startą skórkę z limonki, sok z limonki , szczyptę soli i pieprzu oraz 2/3 posiekanej świeżej kolendry. Całość gotujemy około 10 minut.

Gotowe curry podajemy z ryżem, posiekane świeżą kolendrą i świeżym chili.

 

 

Nie należy obawiać się że moje curry jest bardzo pikantne, mleko kokosowe neutralizuje jego ostrość a świeża kolendra i sok z limonki nadaje potrawie świeżości. Jeśli jednak obawiacie się, że potrawa będzie zbyt pikantna, wystarczy że dodacie mniej jednej i drugiej pasty curry oraz ograniczycie ilość chili.

 

 

Edytowane przez Undead84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne :) możesz też zastąpić kawałkami ryby lub warzyw :)

Poczytaj sobie artykuł na blogu tam masz ciekawe informacje czym jest curry :)   http://breweriekulinarne.pl/2015/12/03/kilka-slow-o-curry/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Fajnnny przepis. Dzięki. Dla mnie to mega fajna sprawa dzielić się ze sobą takimi właśnie pomysłami. Sama uwielbiam gotować, co w sumie oczywiste skoro jestem na tym forum :D więc jak coś mi wpadnie do głowy też sie podzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.