Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
creed

Tort czekoladowo - miętowy orzeźwiający i pyszny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tym razem pokusiłam się na coś całkowicie nowego, smak mięty jak do tej pory nie był obecny w moich tortach, lubię jednak próbować nowe rzeczy. Uwielbiam te pyszne łakocie miętowe, które kupuje się w sklepie :D i to właśnie ten czekoladowo miętowy smak miałam ochotę wypróbować w mojej kuchni :) Niestety nie mam zdjęć w przekroju, ponieważ przygotowałam go na prezent :)

Biszkopt kakaowy

5 jajek
6 łyżek cukru
3 łyżki kakao
ok. 4 łyżek mąki

Filmik z przygotowania

krem miętowy:

500 ml śmietanki 30%
250g serka mascarpone
3 łyżki cukru pudru
3 łyżeczki ekstraktu miętowego (tu ilość jest względna w zależności od mocy najlepiej dodawać i próbować)
troszkę zielonego barwnika w proszku

Filmik z przygotowania tortu: https://www.youtube.com/watch?v=S6bczR5GZUI&feature=youtu.be

Najpierw musimy ubić śmietankę z serkiem mascarpone i barwnikiem (malutko), dodać cukier puder, i na końcu dodajemy ekstrakt miętowy - ilość w zależności od mocy, miksujemy całość. Jako nasączenie tortu użyłam herbaty miętowej.

Filmik z przygotowania polewy https://www.youtube.com/watch?v=KCYn-W9yFYI&feature=youtu.be

Ja wiem że sam tort jest przyozdobiony słabo, właściwie to wygląda jakby robił go przedszkolak ;) jednak czasu miałam mało a kremu jeszcze mniej, więc nic bardziej kreatywnego nie przyszło mi do głowy. Zazwyczaj bardziej skupiam się na wyglądzie tortu, dziś zaś smak całkowicie mnie zniewolił..... pyyyyycha :)

DSC_1358.thumb.jpg.6cd325d234d5e1f457df5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi