Skocz do zawartości

Jabłecznik z kisielem

Gość NIKON

Rekomendowane odpowiedzi

Cisato ------------------------------------ 50 dag mąki 25 dag cukru 5 żółtek 1 łyżeczka prosku do pieczenia kostka margaryny 1 łyżka smalcu ------------------------------------ Ciasto wyrobic, podzielić na 2 cześci. Jedną czesc rozwalkowac i wyłożyć na blache. Z drugiej czesci uformowac niewielkie kulkli i wlożyć do lodówki. ------------------------------------ 1 kg Jabłek - obrać zetrzec na tarce i odcisnąc sok. Wyłożyć na blache. ------------------------------------ Kisiel 5 Białek 10 dag cukru 1 Kisiel - smak dowolny (ja preferuje wiśniowy) ------------------------------------ Białka ubić z cukrem. Po ubiciu dodac kisiel i szybko wymieszać. Wyłożyć na jabłka. Następnie zetrzec na tarce ciasto które włożylismy do lodówki. ------------------------------------ Piec w temp. 200 stopni - jak ja to mówie aż sie upiecze :lol: po 40+ minutach najlepiej włożyć nóż do ciasta i zobaczyć czy ciasto sie na nim obiera - jak nie to juz gotowe i można sie zajadac :lol:

• 2 lata później...
post-4645-1191582226_thumb.jpgMam bardzo podobny przepis na jabłecznik z którego skorzystałam dziś więc nie będę powtażała tylko napiszę co u mnie było innego. :shock: A więc do ciasta nie dawałam cukru ani smalcu a proporcje takie same. Jabłka posypałam cukrem i cynamonem. Piekłam w 180 stopniach przez 1 godzinę. Zapach bomba.Polecam :mrgreen:

• 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Mialam ostatnio troche zbednych jablek...no i trzeba bylo zrobic jablecznik..Smaczniutki wyszedl a ta pianka z kisielu i bialek..mniam..u mnie w domu ja uwielbiaja (choc robilam zawsze w wersji z sernikiem )POLECAM!!!

post-7603-1205536949_thumb.jpg

post-7603-1205537045_thumb.jpg

miałam dac znać jak wyszło wiec już piszę: otóż pycha, niebo w gębie :grin: Musiałam dzisiaj upiec jeszcze raz bo tato i brat tak mnie prosili :grin: dzieki za przepis :grin: Pozdrawiam

• 1 miesiąc później...

:shock:  Zrobiłam jabłecznik i musze przyznać że jest badrzo podobny do tego co ja robie tylko u mnie jest na jabłkach jeszcze ciasto a potem piana ,smaczny taki jak lubie .

post-4684-1209193748_thumb.jpg

post-4684-1209193759_thumb.jpg

• 4 miesiące później...