Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
AlCIA111

Ratunku - MOLE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem,mole mole i mole.Ale zauważyłam jedną rzecz,może komuś ta informacja się przyda.Pojawiły się wtedy kiedy zaczełam kupować ciuchy z lumpeksów.Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam w kuchni te lepy na mole na drzwiczkach w szafce przyklejone.A kiedyś kupiłam większą ilość mąki żytniej do chleba i ...kiedyś zaglądam do pudełka z mąką a tam cała ich warstwa była-musiałam je przynieść ze sklepu bo były tylko w tej jednej mące-dobrze,że pudełko było plastikowe i zamykane to nie poprzełaziły!Kiedyś mole zeżarły mi sporo wełny w szufladzie-gorącym octem wtedy wyparzałam szufladę a wełna poszła do śmieci niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi zdarzyło się kilkakrotnie przynieść mole spozywacze ze sklepu w mące, czekoladzie itp. od razu poszłam do tego sklepu uczuclic panie na ten problem. stosuje jak powyzej lepu w szafce ale wypróbuje tą skórke pomarańczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam na szczęscie kłopotu z molami. Co roku wiosną wietrzę dokładnie wszystko co mole lubią. Szafy przecieram szmatką zwilżoną terpentyną i zostawiam otwarte żeby zapach wywietrzał. Kiedyś . jak była w sklepach tylko naftalina to spryskiwałam wnętrza szaf resztą wody toaletowej, a teraz kupuję zawieszki przeciw molom (są w sklepach o zapachach różnych kwiatów) wieszam w szafie obok ubrań i mam spokój. Mole spożywcze kiedyś zalęgły mi się w grzybach. Suszyłam je na słońcu i potem do słoików. Zeżarły mi dwa trzylitrowe słoje. Teraz po suszeniu na słońcu jak już są wysuszone wstawiam je do piekarnika w temperaturę ok.120 st na kilkanaście minut i dopiero potem do słoików. Pozdrawiam i życzę wygranej w walce z tymi owadami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi