Skocz do zawartości

Babka Z Majonezem


zuziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki: 5 jajek 1/2 szkl mąki pszennej 1/2 szkl mąki ziemniaczanej 1 szkl cukru 3 łyżki majonezu 2 łyżeczki proszu do pieczenia żółtka ubic z cukrem, następnie dodać majonez, potem przesianą mąkę i proszek. Na końcu ubić białko i dodać do pozostałych składników. Piec ok 50 min w piekarniku nagrzanym do 170stopni. Pychotka, babka rozpływa się w ustach.... Smacznego

post-2465-1170598443_thumb.jpg

post-2465-1170598455_thumb.jpg

post-2465-1170598488_thumb.jpg

post-2465-1170598502_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Piekłam dzisiaj, naprawdę bardzo dobra. Gdybym tylko zrobiła na mniejszej blaszce i nie przypaliła to byłoby super. Na swoją obronę mam tylko to, że jestem chora i przez to roztargniona. Następnym razem dam trochę mniej cukru bo jak dla mnie trochę za słodka. Niemniej jednak polecam bo robi się ekspresowo i smakuje nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Upiekłam dziś tę babkę. Podczas wykonania popełniłam błąd. Uważam że piany z białek nie należy dodawać na końcu. przygotowanie babki jest oparte na tej samej zasadzie co ubijanie biszkopu. dlatego mąki nie można dosypywać przed białkami. wówxzas ciasto po upieczeniu będzie przypominać gumę. najlepiej najpierw ubić białka, dodać żółtka, majonez, na końcu mąki z proszkiem. cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mąki nie można dosypywać przed białkami. wówxzas ciasto po upieczeniu będzie przypominać gumę.

Rozumiem, że wiesz to z własnego doświadczenia, bo jeśli takie informacje podają jakieś fachowe źródła to bardzo poproszę o podanie tych źródeł. Chętnie poczytam. Ja mam zupełnie inne doświadczenia.

Poza tym ta babka moim zdaniem należy raczej do gatunku ciast ucieranych, tyle że coraz częściej słyszę, że dużo ludzi zamiast ręcznego ucierania używa miksera.

Pianę dodajemy na końcu, delikatnie mieszając, wtedy mamy pewność, że nie siądzie i ciasto będzie pulchne.

Tak szczerze to moja babka też była troszeczkę gumowata, ale to raczej zasługa mąki ziemniaczanej, następnym razem dam jej mniej na rzecz pszennej. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaya - ciasto na babke zawsze ucieram mikserem a ubite białko dodaję na koncu i mieszam plastikowa łyzka by nie opadło. Moja babka zawsze wychodzi puszysta, co widac na załączonym zdjęciu. Zresztą co kraj to obyczaj...... kate_76 - ja uzywam majonezu winiary, ale sądzę ze to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.