Skocz do zawartości

Cygan-ciasto warte grzechu :D


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

NA CIASTO: -30 dag zmielonego maku -25 dag cukru pudru -6 jajek -15 dag masła -10 dag miodu (płynnego) -5 dag kakao -3 łyżeczki mąki ziemniaczanej -1 łyżeczka sody -1 łyżeczka cynamonu NA KREM: -2 budynie waniliowe -0.5 litra mleka -1 kostka (250 g) masła NO I JESZCZE... -2 galaretki o tym samym smaku (czerwone wyglądają chyba najkorzystniej) -1 paczka biszkoptów -polewa czekoladowa CIASTO: Białka oddzielić od żółtek. Masło utrzeć z cukrem pudrem. Wciąż ucierając dodawać po 1 żółtku. Następnie dodać miód i zmielony mak. Całość bardzo, bardzo, bardzo dokładnie utrzeć. W oryginalnym przepisie trzeba to robić 30 minut, ale to według mnie przesada i z dobrze poinformowanych źródeł wiem,że wystarczy 15-20 minut :D Do masy dodać kakao, sodę, mąkę ziemniaczaną i cynamon. Całość dokładnie wymieszać. Z białek ubić pianę i delikatnie połączyć ją z pozostałymi składnikami. Ciasto przelać do blaszki o wymiarach 25x36 cm i piec w temperaturze 180 stopni przez ok.1 godzinę. Wystudzone przekroić na pół. KREM: Budynie ugotować zgodnie z sugestiami producenta, ale w podanej przez mnie ilości mleka. Dokładnie je wystudzić. Masło utrzeć na puch i nie przestając ucierać dodawać do niego po 1 łyżce budyniu. CYGAN: Galaretki przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu i odstawić. Na pierwszej części ciasta rozsmarować połowę kremu. Poukładać na nim paski z biszkoptów, zostawiając między nimi miejsce na paski z galaretki. Tężejącą galaretkę wlać w puste miejsca między biszkoptowymi paskami i odstawić do całkowitego zastygnięcia. Spotkałam się też z nieco łatwiejszym sposobem na przygotowanie tego ciasta- galaretki przygotowuje się wcześniej i odstawia do zastygnięcia, a później kroi na paski i przenosi na ciasto. Sami musicie wybrać który sposób bardziej Wam pasuje. Następnie rozsmarować pozostały krem i przykryć drugą częścią ciasta. Na koniec polać ciasto polewą. Jest to jeden z ulubionych przepisów mojej cioci, który udostępniła mi specjalnie po to, abym mogła się nim z Wami podzielić :-) Przy cieście jest co prawda trochę pracy, ale efekt (zarówno wizualny jak i smakowy) jest tego wart. Polecam!!!! Smacznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.