Skocz do zawartości
pszczółka maja

Pomidorowa Na Wędzonce

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki: 0,5 kg kości wędzonych (schabowych albo żeberek) 1 kg pomidorów, przecier pomidorowy, 4 marchewki, 1 korzeń pietruszki, kawałek selera, natka pietruszki, koperek, sól, pieprz, vegeta Około 3 litrów wody zagotowujemy, dodajemy, marchewkę, pietruszkę, seler. Gdy ważywa zaczynają mięknąć wkładamy kości wędzone. Pomidory myjemy i sparzamy wodą, aby zeszła skórka, kroimy w ćwiartki i wrzycamy do zupy. Gotujemy do momentu aż pomidory się rozpadną. Wsypujemy przyprawy, trochę posiekanej natki i koperku. Zupkę w tym momencie należy spróbować i do smaku dodać przecieru pomidorowego. Ja dodaje własnoręcznie zrobiony przecier (w lato gotuje pomidory bez skórek, doprawiam solą, pieprzem, vegetą, pasteryzuje i zamykam do słoiczków). Zazwyczaj daje ok. pół szklanki przecieru. Można oczywiście dać przecier ze sklepu. Myśle, że wtedy zupka też będzie pyszna. Zupę podajemy tradycyjnie z makaronem. Polecam bo pachnie i smakuje doskonale. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupa pomidorowa-to ulubiona zupa mojego syna ,ale jeszcze nigdy nie gotowałam jej na wędzonce, następnym razem muszę wypróbować Twój przepis-dzięki za fajny pomysł. :-D :-D :-D Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja gotując zupę pomidorową dodaję do wywaru coś wędzonego - polecam bo smak zupy jest wtedy naprawdę wyjątkowy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gotując dziś zupę , za Twoją radą pszczółko dodałam wędzonki zupa wyszła bardzo smaczna i naprawde wszystkim smakowała. :-D :-D :-D Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo lubie zupke pomidorową ale nie robiłam na wędzonce. Jutro jak dostane kosteczki to zrobie i zobacze jak smakuje taka zupka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi