Skocz do zawartości

Jabłecznik Z Budyniem I Kruszonką Kokosową


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt: 4 jajka niepełna szklanka cukru 1/2 szklanki mąki 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2 łyżki wrzącej wody Białka ubić na sztywną pianę. Dalej ubijając dodawać kolejno cukier, żółtka i wodę. Na koniec dodać przesianą mąkę pszenną i ziemniaczaną z proszkiem do pieczenia. Delikatnie wymieszać ( ja miksuję na wolnych obrotach). Piec w temperaturze 180* C około 30 min. Masa jabłkowa: 8 dużych jabłek 4 szklanki wody 2 budynie śmietankowe bez cukru 4 łyzki cukru. Jabłka obrać i pokroić w kostkę. Wodę zagotować z cukrem. Na gotującą wodę wrzucić jabłka i gotować do ponownego wrzenia - nie wolno jabłek rozgotować. Odcedzić i na tym ugotować budynie. Budyń wymieszać z jabłkami. Gorącą masę wyłożyć na upieczony biszkopt. Kruszonka: 2/3 kostki margaryny 2/3 szklanki cukru 20 dag kokosu 2 jajka Wszystkie składniki dokładnie zmiksować i wyłożyć na masę budyniową. Piec ponownie 20-30 minut. Placek ten piekę w tortownicy 30 cm. Uwaga: odmierzyć trzeba wodę w której gotowały się jabłka. Jabłka puszczają sok, żeby woda nie przekraczała podanej ilości. Do rozpuszczenia budyniu użyć schłodzonej wody w której gotowały sie jabłka. ina12

post-2336-1172253466_thumb.jpg

post-2336-1172253566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ina ;-) Ciasto jest ekstra :grin: , można też zamiast jabłek wykorzystać do ciasta brzoskwinie z puszki, które po odsączeniu kroimy w plasterki i wykładamy na biszkopt, natomiast na syropie, po uzupełnieniu wodą (jeśli będzie taka potrzeba) gotujemy budyń. Pozdrawiam Kate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu! Oczywiście można zrobić z brzoskwiniami tak jak zaproponowałaś i też ciasto będzie smaczne. Zastanawiam się czy robiąc placek z brzoskwiniami zgodnie z moim przepisem, to czy te brzoskwinie czasami za bardzo nie zmiękną w piekarniku podczas pieczenia. Zdjęcie które jest zamieszczone nie jest takie jak powinno prawidłowo wyglądać. Prawda jest taka jak mówi przysłowie "że ja jestem kąpana w gorącej wodzie." Nie poczekałam aż ciasto zupełnie ostygnie tylko odkroiłam trochę ciasta letniego i dlatego jest taki efekt tego zdjęcia. Straciłam humor nie mogę w moim bardzo dużym archiwum znaleźć przepisu na bardzo dobre ciasto. Pamiętam piekłam je w ubiegłym roku, już trzy tygodnie wertuję w przepisach po kilka razy i nic z tego. Kasiu jak zrobisz ciasto z brzoskwiniami to daj nam znać. Dołączyłam zdjęcie jak wygląda placek ostudzony i pokrojony w kawałkach. Pozdrawiam. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ina ! Propozycja wykorzystania brzoskiń zamiast jabłek została oczywiście przeze mnie przetestowana z sukcesem wielokrotnie:) Z brzoskwiniami nic się nie dzieje. Jednak jedna puszka owoców a dokładniej syrop z nich po minimalnym uzupełnieniu go wodą do ilości 0,5 litra wystarcza na ugotowanie jedynie jednego budyniu. Taka ilość wyłożona na brzoskwinie jest także w zupełności wystarczająca (na tradycyjnej prostkoątnej blaszce). Serdecznie pozdrawiam. Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.