Skocz do zawartości

Kasetowiec


anka76

Rekomendowane odpowiedzi

Kasetowca można zrobić jako ciacho na dużej blasze albo jako tort-efekt jest taki sam ciasto znika w oka mgnieniu.Krem jest dośc trudny do wykonania i pracochłonny i czasochłonny ale wierzcie mi -WARTO!!! PRZEPIS pieczemy biszkopt cienki z 3 jaj ,1/4 szk.mąki,1/2 szk.cukru,1 c.waniliowy,1/2 szk.kartoflanki,1 łyżeczka proszku do pieczenia Ubić białka,dodać żółtka,obie maki,proszek i delikatnie wymieszac.Pieć ok.15 minj w 180 st.C KREM 9 jaj 2 szk. cukru 2 szk. mleka 3 cukry waniliowe wszystkie produkty wkładamy do garnka lub metalowej miski i ubijamy na parze az zgęstnieje .studzimy cały czas ubijając.Dodajemy 1/2 KG MASŁA o temp. pokojowej ,bardzo powoli i ubijamy na bardzo wysokich obrotach .masło musi dokładnie połączyć sie z masą jajeczna inaczej sie zwarzy. Dzielimy na dwie części ,o jednej dodajemy rodzynki sparzone i ostudzone,do drugiej dwie łyżki kakao ,kawałki czekolady i orzechy dozdrobnione.układmy na biszkopcie najpierw ciemna masę potem jasna. RADY!!! - jeśli krem sie zwarzy kupujemy kremy w proszku do tortów odpowiednio po dwa opakowania śmietankowego i czekoladowego-ja kupowałam Gellwe,kremu wychodzi więcej ale jest tak samo dobry - do kremu można dodać bardzo powoli alkohol-1/2szk. spirytusu,krem jest jeszcze lepszy ale juz nie dla dzieci takie ciasto-ja zawsze robie dla dorosłych kasetowca z alkoholem a dla dzieci inne ciasto - na biszkopt można położyć namoczone wcześniej ok dwóch dni wydrylowane wisnie czekam na wasze opinie.życzę smacznego!!! RADA DO CIACHA!!!! jeszcze jedna pomocna uwaga -otóz to co ubija sie na parze jest gotowe do zdjecia kiedy idzie pisac ,tzn podnosimy trzepaczke do góry i jeśli tym co zlatuje idzie pisac esy floresy na wierzchu ubijanego czas przejśc do studzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.