Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
apsik

Amoniaczki

Rekomendowane odpowiedzi

SKŁADNIKI 6 żółtek 1 margaryna 1 szkl śmietany kwaśnej 1 szkl cukru cukier waniliowy kopiata łyżka amoniaku Wymieszać wszystko w garnku ,pozostawić do drugiego dnia.Na drugi dzień dodać do tego 1 kg mąki i zagnieść ciasto na stolnicy,jeżeli jest zbyt lużne dodać więcej mąki.Wałkujemy na grubość około 3 mm [mogą być grubsze] smarujemy rozmąconym jajkiem i posypujemy cukrem,pieczemy około 15 minut.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam przepis i fotki na zachętę.. ;) ..w czasie długich jesiennych wieczorów można się pobawić w robienie ciasteczek. :)

post-3528-1223211888_thumb.jpg

post-3528-1223211992_thumb.jpg

post-3528-1223212104_thumb.jpg

post-3528-1223212207_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

apsik...czy ciasto można przygotować np.w piątek wieczorem,a w sobotę robić ciasteczka, czy jest wymagany jakiś "konkretny" czas dla ciasta?? a Twoje ciasteczka,jak widac,są bardzo ciekawe:) musze wypróbować Twój przepis:) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ala jak najbardziej możesz zrobić tak jak piszesz...ja zmiskowałam wszystko w piątek wieczorem a piekłam w sobotę. Oczywiście daj znać jak upieczesz ,polecam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko nie wiem jak smakują ciastka -te o których piszesz-te moje są raczej takie kruche i im dłużej leżą są lepsze. Moja mama często je piekła dwa tygodnie przed świętami -chowała i wtedy dopiero były pyszne. Ale u mnie to nie mają szans tak długo leżeć... :) ;) :sad: Mario ciasto ma stać w temperaturze pokojowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elu Twoje ciasteczka wygladają przepysznie i przepis też bardzo ciekawy. Mam 2 pytania: - czy amoniak to to samo co soda? A jeśli nie, to jak to wygląda, czy kupuje się w torebkach jak przyprawy? Może to pytanie Cię rozbawi ale ja nie mam pojęcia więc wolę się upewnić. - drugie pytanie odnośnie zdjęcia: czy Twoje ciasteczka są posypane wiórkami kokosowymi czy mi się wydaje? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kingo bardzo chętnie odpowiem na Twoje pytania...amoniak to nie o samo co soda,ale kupuje się też w papierkach jak przyprawy-u mnie jest w każdym sklepie-jest biały i ma intensywny gryzący zapach. Jeżeli chodzi o ciastka to są posypane cukrem i na to są wiórki kokosowe. Bardzo się cieszę,że przepis Cię zainteresował...pozdrawiam gorąco i miłej nocki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedx Elu. Wkrótce wypróbuję Twój przepis. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie Halinko że moim przepisem sprawiłaś przyjemność dzieciakom...a jaką to miałaś uroczystość w przedszkolu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elu, te ciasteczka w ksztalcie serduszek upieklam dziecia na walentynki, ale generalnie 2 razy w tygodniu dzieci maja pieczone ciasto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi