Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałam tutaj już różne pianki ,ale może ktoś wypróbuje tą. BISZKOPT Z WŁASNEGO PRZEPISU. PIANKA 2 szkl wody i 1/2szkl cukru zagotować,wsypać 2 galaretki jednokolorowe i 3 łyżki żelatyny, wszystko dobrze wymieszać. Ubić 2 szkl mleka i 2 snieżki idodawać zimną galaretkę,lekko zmiksować.Wykładać na biszkopt bo szybko tężeje,jest tego pełna blacha,dzieciaki to uwielbiają.Dodam ,że na wierzchu można np.zetrzeć czekoladę . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy przepis jak szybko tężeje to ja spróbuje pokroić w male prostokąty i wykąpie w rozpuszczonej czekoladzie , czy wyjdzie "Ptasie mleczko"? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że mojemu synkowi też będzie smakować ta pianka. Pozdrawiam Cię i dziękuję. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dalia

Witam, mam pytanie odnosnie sniezki, rozumie ze chodzi o te w proszku, ale jak to sie przedstawia wagowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam akurat w domu śnieżki,żeby sprawdzić ile waży , ale są to snieżki które ubija się w 200 ml mleka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam w sobotę to ciacho i na zachętę wstawiam fotkę.....na upalne dni jak znalazł,jest orzeżwiające i nie za słodkie. Ostatnio robiłam na biszkopcie,ale jak nie chce mi się piec to na spód kładę herbatniki i wierzch polewam polewą.....ma smak ptasiego mleczka.

post-3528-1214221807_thumb.jpg

post-3528-1214221912_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elu niby proste a jak pięknie się prezentuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno nie robiłam już ciasta ale Twoje zdjątko Elu pobudziło moje kubki smakowe :D . Ciacho wygląda smakowicie. Jak zrobię to dam znać jak smakuje. Pozdrawiam Ewa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja też mam chęć zrobić ten smakołyk. :D Elu czy migdały do posypania będą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewuniu ja sypałam prażonymi płatkami migdałowymi i czekoladą-to już zależy od Ciebie...życzę udanego ciacha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację Ewuniu,że to takie ptasie mleczko...wygląda pięknie i mam nadzieję że smakowało. :D Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi