Skocz do zawartości

Kawa Z Expresu


aneta583

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Lavazza to Espresso do ekspresu a Crema e Gusto jest do parzenia po turecku (czyli z fusami). Do kaw z ekspresu można dodać ubite trzepakiem (mikserem) na sztywno mleko zagęszczone z kartonu i posypać czekoladą, albo kupić gotowe syropy, specjalne do tego rodzaju kawy. Ja osobiście pije rozpuszczalną, ale bedąc w Rzymie piłam z ekspresu. Uwierzcie, że nie znajdziecie w Polsce tak dobrych kaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavazza crema e gusto jest jedna do parzenia w tych ich moccach stawianych na gaz-na opakowaniu jest właśnie to a druga-drozsza jest do ciśnieniowego i na opakowaniu jest poratfilter i filizanka espresso.Kawy z Włoch kupuję na allegro od firmy-Niemcza.Na świeta kuzyn przywiózł mi zapas z Włoch i sa identyczne/bałam sie jakis podróbek/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polsce wszystkiego są wyższe niż na zachodzie tylko z zarobkami tak nie jest.Ostatnio mąż w Niemczech kupował w Media M.radio oczywiście taniej niż u nas - model starszy był w promocji drozszy od nowszego u nich bez promocji.Ja kupuję jedynie mielone ze względu na to ze mam ekspres ręczny a młynek jedynie taki pamietający czasy PRL-u który jak twierdzą fachowcy od kawy na forum kawowym przegrzewa ziarna i nie nadaje się do mielenia.W makro wszystkiego trzeba było kupować po kilka sztuk -ciekawe czy z drozsza kawa też tak jest?Bo jezeli komuś nie będzie smakowała to co zrobić z reztą?Tak kupiłam Lavazzę crema e gusto i nie smakuje mi zupełnie.

Niekoniecznie-w makro są też artykuły jednostkowe/kawa też/,jak znam dany gatunek to wtedy moge kupic więcej /a gdy czegoś nie znam to szukam pojedyńczych sztuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam takie pytanko ma ktoś maszynę do robienia capucino.Chciałabym poznać WASZE opinie na temat danego sprzętu właśnie do kawy i capucino.Planuję zakup ale nie mam pojęcia co wybrać.Może ktoś ma i sobie chwali jak tak to jakiej firmy i model.Za odpowiedzi z góry dziękuję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość GastroNova

Maszynki do cappuccino? Chodzi ci o ekspresy automatyczne, tak? Jest tego sporo na rynku, koszty od 1000 do 5000 zł, obsługa prosta, sypiesz kawę, wciskasz guzik i masz kawę/espresso. Do spieniania mleka są przystawki automatyczne, więc jak się eksperymentalnie dobierze dobre mleko, to ekspres ci to zrobi. Niestety, ekspresy łatwo zepsuć. Dysze do spieniania mleka, jak się nie przepłucze zaraz po użyciu, wymagają czyszczenia, twarda woda szybko zakamienia ekspres (a są klienci, którzy leją do ekspresu wodę mineralną). Co jakiś czas trzeba też odkawiać (odpowiednia chemia). Ekspres zadbany uciągnie i 15000 kaw bez generalnego remontu (wymiana jednostki centralnej, żaren) ale to przy zmiękczanej wodzie i sumiennej obsłudze. W praktyce 4-tysięczniki trafiają do nas na serwis (i takie można tanio kupić na allegro). Żeby nie spamować, nie będę pisał jaki ekspres i jakiej firmy brać, ale podkreślę, że gwarancja i dostęp do usług serwisowych to baaardzo ważna rzecz przy zakupie ekspresu automatycznego, i polecam dokładnie sprawdzić warunki gwarancji i lokalizację punktów napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.