Skocz do zawartości

Ryż Z Kurczakiem I Owocami


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Mięso z piersi kurczaka lub indyka, ok. szklanka ryżu, 1 por, papryka czerwona i żółta, 1 jabłko, ok. 4 plastrów ananasa, 2 banany, śmietana słodka- ok. 100 ml, 2 łyżki chery, chili, curry- ok. 3 łyżeczek, sól, pieprz, rosołek drobiowy, olej. Mięso pokrojone przyprawić 2 łyżeczkami curry, solą, pieprzem i chili. Ryż ugotować w rosołku drobiowym. Mięso podsmażyć, dodać pokrojone: porę, poddusić. Dodać paprykę, jabłko pokrojone w kostkę. Poddusić. Wlać śmietanę, chery, dodać ananasa, przyprawić chili, curry, pieprzemi solą. Wymieszać z ryżem. Na koniec dodać pokrojone banany. PYCHOTKA! - ale jest to moja opinia......a innych ???? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Renigliwice, przepis zapowiada sie przewspanialy wrecz! Dziwie sie ze nikt jeszcze nie skomentowal. Ja chyba jednak podaruje sobie banany (przynajmniej na razie). I krotkie pytanko: pokroic mieso w kostke, w paski, czy jeszcze w inny sposob. Nie jest to chyba tak istotne, przypuszczam, ze nawet cale piersi z kurczaka byly by ok, jednak moze tekstura bedzie bardziej pasowala do reszty jesli kurczak bedzie pokrojony w niezbyt drobna kostke. Jak doradzisz Reniu? Ja znam ten przepis jakgdyby rozbity na dwa sposoby; 1. kurczak, owoce papryki i duzo cebulki w sosie smietankowym (bardzo delikatny smak) 2. A drugi to smazony kurczak (nie koniecznie piers, nawet wskazane sa udka, piers, skrzydelka z koscia i skorka) pozniej dodajemy mnostwo cebulki pokrojonej w piorka (polksiezyce), nastepnie dusimy na maselku wszystko, dodajac pokrojone w kostke jablko. Nie macie pojecia jaki ten kurczak i ten tluszczyk (ktorym mozemy polac ziemniaczki) jest aromatyczny, a kurczak jest tak delikatny ze mieso doslownie odpada od kosci. Moze niezbyt "chude" danie, ale warte grzechu! Dzieki Reniu, na dzis juz obiadek mam (zupa-krem z portobello (wloskie grzyby), pieczone ziemniaki, chudziutki stek z grzybkami), ale jutro to jest mus, bo akurat mam wszystkie skladniki w domu. Dam cynk po wyprobowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Kitka za miłe słowa i za zauważenie mojego przepisu. Bardzo smakuje mi ta potrawa, bo lubię smak curry i tak przyjemnie piecze w przełyku. Mięso należy pokroić w kostkę lub paski, nie za drobno. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę smacznego! Renata ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam, mniam, mniam. Coz to byl wspanialy smak! Zrobilam wczoraj na obiad i objedlismy sie wszyscy niesamowicie. Jednak zrobilam potrawe do ziemniaczkow, nie do ryzu (ziemniaki maja mniej weglowodanow niz ryz)i bylo smaczne bardzo! Zrobie napewno jeszcze nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.