Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja farbuję jajka zawsze w łupinach z cebuli (ostatnio też dodanie łupiny z czerwonej cebuli). Wodę z łupinami zagotuję, chwilkę pogotuję i przecedzam, a potem do tej wody wkładam jajka. Na surowe jajka nakładam paski z gumki (np. ze starej dętki :oops:) i takie jajka gotuję. Następnie studzę i ściągam gumki, a gdy jajka są już zimne delikatnie smaruje je masłem i wtedy ładnie się błyszczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, w tym roku tradycyjnie będę farbowała jajka w wywarze z łupin cebuli (słyszałam, że warto te łupiny zamoczyć w wodzie na 24 godziny - więc to przetestuję :)). Spróbuję jeszcze w kurkumie, wywarze z jemioły lub młodej trawy i soku z buraka :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ALe też widziałam, by na gorce jajka malować kredkami świecowymi - super esyfloresy wychodzą:) niestety sama nie testowałam. za późno znalazłam a kredek w domu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm.... tego nie znałam, trzeba będzie wypróbować - dzięki :) 

To masełko to polecam, bo jajeczka bardzo ładnie się prezentują, a ich nowy kolor nabiera intensywności - ja robię tak, że na palec nabieram troszeczkę masła, a potem smaruję po kolei kilka jajek, starczy mi tego tłuszczu może na około 5 jajek, dużo nie trzeba tylko odrobinkę na każde jajko, jak jest za dużo to ono się do wszystkiego klei i ten tłuszcz niestety widać na jajku, a to nie o to w tym chodzi... słyszałam też, że można smarować olejem ;) 

Polecam wypróbować za rok :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem:

Naturalne sposoby barwienia wielkanocnych jajek

Opisujemy tam sposoby na takie kolory: biały, żółty, złoty, pomarańczowy, jasno czerwony, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, granatowy, jasno zielony, zielony, brązowy, ciemny brązowy a nawet czarny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tradycyjnie, co Wielkanoc jestem "wierna łupinkom z cebuli". Jak dla mnie świetnie barwią jajeczka (ja je wcześniej dekoruję gumkami, dzięki czemu mają ładne, jasne paski). Dodatkowo dzięki tej cebulowej zalewie jajka mają fajny i wyjątkowy smak - takie jajka je się tylko raz w roku :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi