Skocz do zawartości

chleb z maszyny


Gość Truda

Rekomendowane odpowiedzi

Truda, ja też od niedawna mam automat do chleba. Napisz jakiej mąki używasz i czy próbowałaś piec chleb razowy? W przepisach do mojego automatu jest "mąka chlebowa razowa", ale ani z razowej żytniej ani pszennej, ani pół na pół nie wychodzi (nie wyrasta i jest twardy). Robiłam z białej pszennej (Szymanowskiej) dwa kubki i jeden kubek razowej żytniej, i to byla jedyna kombinacja w miarę jadalna, ale i tak nie przypominała chleba razowego. Masz może wypróbowany przepis? A może ktoś ma przepis na pumpernikiel z automatu? Polecam do wypróbowanych już przepisow dodawać różne nasionka, są zdrowe i nadają chlebom ciekawego smaku. Moje ulubione to sezam, słonecznik, dynia, płatki lub otręby owsiane (a najlepiej owies gnieciony), czasem można też kupić mieszankę gniecionych zbóż: pszenica, jęczmień, owies, żyto. Ja dodaję pół kubka na mały bochenek. A robiłaś już ciasto drożdżowe z rodzynkami i kruszonką? Pycha z mleczkiem na śniadanko, ale strasznie tuczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! Razowca robiłam mieszając dwa kubki razowej lub graham z jednym kubkiem pszennej mąki. Wychodzi ok. Natomiast tylko z ciemnej mąki wyszedł twardy i mały :) Do wypieków najlepsza jest podobno mąka typ 650 i tylko taką kupuję. Biały chelb zawsze piekę w proporcji dwa kubki pszennej i jedna żytniej. Jak chcesz to podam ci przepis na chleb serowo cebulowy, ale może masz już z instrukcji? Powodzenia Truda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MIŁE PANIE .JA TEŻ MAM MASZYNĘ ALE DOPIERO OD TYGODNIA. MAM DO WAS PYTANIE .PIEKŁAM CHLEB I PSZENNY I PSZENNO ŻYTNI OBA BARDZO ŁADNIE WYROSŁY ALE GDY ZACZEŁO PIEC OPADŁY NA GÓRZE .CHLEBY WYSZŁY BARDZO DOBRE ALE DZIWNIE WYGLĄDAŁY BO ZAMIAST ZAOKRĄGLONE DO GÓRY TO BYŁY WKLĘŚNIĘTE. NIE BYŁO JEDNAK ZAKALCA MOŻE KTOŚ WIE DLACZEGO.jEŚLI MOŻNA TO PROSZĘ O TEN PRZEPIS NA SEROWO CEBULOWY TYLKO DOKŁADNIE Z WAGAMI I KIEDY DODAWAĆ DODATKI SER CEBULĘ ;-) :? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno dostałam maszynę do wypieku chleba ( typu:wrzucasz szkładniki i wyciągasz gotowy chlebek). Poszukuję nowych przepisów na chleb, bo te z instrukcji mam już przetestowane. Czy ktoś ma jakieś powmysły?

witam dostałam maszynke do wypieku chleba i mam problem, nie mam instrukcji ani jednego przepisu jesli jest mozliwe to poprosze p przepis nitka33@wp,pl pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.