Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
majLoo

Czy dieta owocowa jest lepsza od warzywnej?

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze moja siosra ma problemy z dieta...zastanawia sie nad warzywna czy owocowa...zawsze mowie ze to nie ma roznicy zeby zastosowala dwie na raz...ale oczywiscie ona mowi ze jest roznica..nie podzielam jej zdania...a Wy? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te diety nie są tyle samo warte. Owocowa jest raczej dla aktywnych, ruchliwych, bo w owocach jest wbrew pozorom sporo energii (różne cukry!!). Jeżeli niedużo się ruszasz (np. siedzisz ciągle przy komputerze ;-)), to zdecydowanie preferuj warzywną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja uważam, ze warzywna a szczególnie kapuściana jest korzystniejsza. Ja stosując (starając się)przestrzegać diety rozdzielnej i jedząc w zasadzie wszystko (zasada - im mniej to lepiej, posiłki nie częściej niz co 3 godz.), ostatni posiłek ok. godz. 17-18 i dużo surówek właśnie z białej kapusty, kiełków, soków owocowo-warzywnych, jedząc tylko niewielkie ilości chleba razowego(upieczonego samemu), duzo ruchu(trzeba codziennie przejść ponad 5 km) schudłam przez 1 rok ponad 10 kg bez efektu jojo. Kapusta posiekana zamiast jabłka doprawiona cytrynką, oliwką, kiedy dopadnie głód no i dużo wody niegazowanej, czerwonej herbaty. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę jeszcze dodać, iż ze względów zdrowotnych zmuszona byłam zmniejszyć wagę. Próbowałam różnych diet.Gotowałam zupę Kwaśniewiskiego i próbowałam diety kopenhadzkiej, kilka kilogramów schudłam a póżniej wilczy głód i waga wracała z naddatkiem. Wydaję mi się, ze ta kapuściana dieta i ruch pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zle po co w ogole sie ograniczac do jedzenia tylko warzyw albo tylko owocow...polaczyc oba produkty, bedzie na pewno zdrowiej, w koncu ma byc zdrowo, a od polaczenia warzyw z owocami sie nie tyje, zapewniam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi