Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Śliweczka

Babka Gotowana - Pyszna

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku fotki nie mam, ja bardzo dawno miałam taką formę. Forma ta na dole jest wąska, rozszerzana ku górze i ma przykrywkę z uchwytem i jest gładka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Ino za informację.Teraz mniej więcej wiem ,czego szukać :mrgreen: Pozdrawiam :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstawiłam zdjecie foremki do babki gotowanej.Wybaczcie że taka sfatygowana ,ale to od częstego używania :mrgreen: :shock: :razz: post-7037-1191521777_thumb.jpg Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sliweczko :mrgreen: Dziekuję za fotografię, Przyznaję,że nie widzialem takiej formy. Teraz zacznę poszukiwania :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ,w wielką sobotę ! Wczoraj ugotowałam tę babkę ,może ktoś skorzysta z tgo przepisu ,jest okazja !!!!! Pozdrawiam ,życzę miłego świątecznego wypoczynku :grin: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko!! Piekna ta Twoja babka i bardzo apetycznie wyglada i napewno tak smakuje.Tylko prosze podpowiedz mi, gdzie kupilas forme do tej babki??? Cieplutko pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elu ! Takie foremki do gotowanej babki były u nas w sklepie ,takim z róznościami. Moja foremka jest już dość stara ,przydałaby sie nowa...zakup zawsze odkładam na potem :grin: Pozdrawiam serdecznie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotko ja też potwierdzam że babka jest piękna. Elu babka gotowana jest bardzo smaczna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od lat gotowałam babkę według Babcinego przepisu,gdy znalazłam ten przepis ,spróbowałam i zrobiłam z 2 szklankami mąki ziemniaczanej !Niestety zawiodłam się ,babka była tak sucha i rozsypywała się ,że nikt nie miał na nią ochoty.Dzisiaj zrobiłam z mego sprawdzonego i rozpływa się w ustach:5 jaj,1szkl.cukru,1 k.margaryny kasi,1 szkl.mąki tortowej,1 szkl.mąki ziemniaczanej, 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia, 1łyżka wódki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rowniez moja wyszla sucha, rozsypujaca sie i jak sie ja je to ma sie wrazenie ze je sie taka jakby "kluche". No ale moze cos zle zrobilam.......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj odkupiłam formę do babki gotowanej...jest chyba dość stara,ale w dobrym stanie...dostałam też przepis na tę babkę i troszkę różni się od tego tutaj napisanego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi