Skocz do zawartości
Dorunia

Sałatka Z Grzybów (opieńki)

Rekomendowane odpowiedzi

-1 wiadro grzybów -1 szklanka octu -2 szklanki oleju -1/2 kg.cebuli -1 łyżka cukru -do smaku sól i pieprz -3 ziarenka ziela angielskiego -1 listek laurowy Grzyby dokładnie umyć i obgotować w osolonej wodzie,obgotowane przepłukać zimną wodą i zostawić na całą noc na durszlaku do obcieknięcia. Cebulę podsmażyć na oleju do miękkości,żeby nie była złota tylko szklista i miękka,dodać grzyby i resztę składników i gotować na małym ogniu około 10 minut...gotujące wkładać do słoiczków,zamknąć dobrze.NIE PASTERYZOWAĆ!!!

post-2690-1190280926_thumb.jpg

post-2690-1190281022_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Doruniu też robię takie opieńki z cebulką.Potwierdzam,że są pyszne,strasznie śliskie,ale pyszne.W zimie jak znalazł do biadku i nie tylko,czasem dodaję je też do sałatek lub jako dodatek na stół do mięska,wędlin.Polecam wszystkim :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację,że są śliskie,ale nie aż tak bardzo jak się je dobrze wypłuka po gotowaniu to nie są mocno śliskie,ale są bardzo,bardzo smaczne i mało pracochłonne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opieńki są pewnie takie śliskie jak maślaki nieznam tych grzybów i ich nie zbieram ja wczoraj byłam na grzybach zebrałam wiadro maślaków i dałam koleżance około 50 prawdziwków też się podzieliłam a takie cudo znalazła moja córka.

post-5399-1190651727_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opieńki

Z tego co tutaj wyczytałem trzeba je obgotowac ,wodę wylać,więc chyba do zupy grzybowej

nie za bardzo. Ale może się mylę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Mac za odpowiedź...opieńki nie są tak samo śliskie jak maślaki,ale trochę są jak każde inne grzybki :!: Ja nigdy nie dodawałam tej sałatki do zupy grzybowej,więc nie mam zielonego pojęcia,czy ona się nadaje,ale jest w tej sałatce ocet to chyba raczej nie nadaje się do zupy. Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opieńki nie nadają się raczej do zupy grzybowej/najlepsze pawdziwki lub podgrzybki/, wg mnie najlepsze są do octu lub po obgotowaniu jako np dodatek do zapiekanek lub na ciepło w smietanie z dodatkiem cebuli i boczku. Przyjazd mojego męza sie opóźnia więc pewnie nici z grzybków w tym roku. kogo ja wyśle do lasu? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ocet!! Ale ze mnie gapa... nie wyczytałam tego octu :wink: myślę, że bez octu się nadadzą... moja mama kiedyś robiła zupę grzybową z opieńków- teraz tak mi się przypomniało... :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście opieńki się nadają na zupkę,ale świeże a nie z zalewy octowej :wink: Ja uwielbiam też opieńki smażone z cebulką(nie obgotowuję ich,tylko długo smażę,aż "sok" odparuje i są pyszne) :wink: :wink: :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi