Skocz do zawartości

Szukam Przepisu Na Ciasto Z Ajerkoniakiem


evie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jadłam bardzo dobre ciasto z ajerkoniakiem ale niestety nie miałam jak wziąć przepisu bo to było w kawiarni czy może ktoś ma taki przepis a ciasto wyglądało tak: ciemny biszkopt, owoce(chyba ananas) ciemny krem na to jasny posypane czekoladą!!! może ktoś mi pomoże będę bardzo wdzięczna z góry dziękuję za wszelkie informację!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evie ciemny krem może to był z cappuccino, czy ten krem był bardzo ciemny i jaki miał smak? jasny to był z ajerkoniakiem, mogę Tobie podać przepisy na te kremy i ciemny biszkopt. Będę piekła tort adwokat na jasnym spodzie pod koniec października i przepis dam na forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evie oto przepisy. Krem ajerkoniakowy 4 jajka 1 cukier waniliowy 10 dag cukru 5-6 łyżeczek żelatyny 1 szklanka ajerkoniaku 25 dag kremówki Żelatynę zalać niewielką ilością zimnej wody i odstawić. Ja zalewam gorącą i mieszam do rozpuszczenia i odstawiam do wystygnięcia. Jaja z cukrem ubić na kremową masę i mieszając stopniowo dolewać ajerkoniak. Jeżeli żelatynę zalejesz zimną wodą to musisz ją podgrzać żeby się rozpuściła. Następnie żelatynę wymieszać z masą ajerkoniakową i masę schłodzić. Kremówkę ubić z cukrem waniliowym, a następnie połączyć z masą ajerkoniakową i wylać na spód tortowy i wstawić do lodówki do stężenia. Krem kawowy 2 szklanki mleka 3 łyżki mąki ziemniaczanej 2 łyżki pszennej 2 op. cukru waniliowego 3/4 szklanki cukru kostka margaryny lub masła 5 łyżek kawy cappuccino Ugotować budyń, jedna szklankę mleka zagotuj z cukrem i z cukrem waniliowym, w drugiej szklance dokładnie rozrób mąki i wlej do gotującego mleka stale mieszając. Ugotowany budyń odstaw do wystygnięcia. Do miękkiej margaryny albo miękkiego masła dodawaj po łyżce zimnego budyniu i miksuj, a na koniec dodaj suchą kawę również zmiksuj i wyłóż i na warstwę stężałą. Evie czy posiadasz przepis na biszkopt ciemny? daj znać jak nie masz to ja Tobie podam. Przepisy posiadam z " Ciasta na Stół". Nie będziesz miała pewnie za złe że od siebie dokładnie jak mogłam napisałam sposób wykonania bo napewno Ty wiesz jak się wykonuje. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino bardzo ciekawe przepisy na kremy.

W listopadzie mój mąż ma urodziny oczywiście będę robiła tort .

Chyba skorzystam z tych przepisików.

Mam pytania czy tej masy wychodzi dużo???

planuję zrobić tort w dużej tortownicy 28 cm .nie dałabym jednej masy na drugą tylko przełożyła biszkoptem.

Najlepiej cierpliwie poczekam na twój torcik żeby zobaczyć jak to wyszło.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko mój mąż ma imieniny pod koniec października i ja będę robiła jasny biszkopt z orzechami i tylko krem ajerkoniakowy. Następnie ubiję dodatkowo kremówkę, posmaruję spody florentynek i przylepię je do brzegów tortu a pozostałą śmietaną udekoruję wierzch i poleję trochę ajerkoniakiem, posypię wiórkami czekoladowymi i ozdobię orzechami. Ja jak zrobię to dodam przepis i zdjęcie tak jak obiecałam i upiekę w tortownicy 26 cm. bo kremu nie jest dużo. Dla Evie podałam na jej prośbę takie przepisy jakie chciała. Nie kupię adwokata tylko ajerkoniak. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.