Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Klamerka

Dla Wszystkich Smakowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałam w przywitaniu z Wami uwielbiam czytać o gotowaniu, kuchni, kulinarnych podróżach, odkrywaniu nowych smaków i połączeń. A że gazety z tego tematu to miesięczniki, czas "pomiędzy" wypełniam regularnym zaglądaniem na strony o podobnej tematyce.

Wrzucę tu kilka moich ulubionych stron o "kucharzeniu". Uwielbiam je nie tylko za interesujące przepisy ale również za fajne zdjęcia a także za inspirację, za mobilizowanie chęci do ruszenia dyńką by nie poprzestać na przysłowiowym "schabowym z ziemniakami" :grin: Czyli za wszystko to, za co lubię "Smacznego"!

Trufla i jej kuchnia

Numer jeden w moim rankingu blogów z przepisami. Wielka dbałość o zdjęcia, przepisy bardzo ciekawe a jednocześnie proste, takie "domowe". Bardzo klimatyczny blog, którego właścicielka wydaje się być (wg mnie) prawdziwą pasjonatką kulinarną. Co w piękny sposób łączy z obowiązkami blogerki, ponieważ wpisy są częste i zawsze interesujące (choć nie ukrywam, iż i tak chciałoby się ich więcej i więcej).

Na deser... Blog z miłości do słodkości

Cóż...tytuł mówi chyba sam za siebie. Rzeczywiście widać tą miłość w każdym temacie. Przejrzysta, "czysta" stronka. Piękne zdjęcia! Aż chce się "wyjąć" z monitora którąś z pychotek :grin: Proszę się nie zrazić małą (na razie) ilością wpisów. Ten blog jest kontynuacją bloga Zapraszam na ciasto na który, mimo iż już jest nieaktywny, również warto zajrzeć.

Niebo w gębie

Jak pisze sama Autorka, w podtytule do swojego bloga: "Przepisami trzeba się dzielić!". I jest bardzo wierna temu postanowieniu! Ten blog w mojej ocenie jest dość specyficzny. Autorka miejscami wcale nie sili się na wymyślanie "cudawianków" a wręcz przeciwnie- zamieszcza przepis na kanapkę, którą (chyba) dziś zjadła. Rewelacja! Taki kulinarny pamiętnik, podobny do wątku "co dziś rzucacie na ząbek" w Smacznym. Podsumowując- niewątpliwie ciekawa i interesująca stronka, którą z wielką ochotą odwiedzam i podpatruję.

Pyszny blog

Co chcieć więcej z taką nazwą?? :P Właściwie wszystkie podawane przeze mnie stronki charakteryzują się tym samym: świetnymi przepisami, przytulnością, pięknymi zdjęciami i gościnnością gospodyń. I ten blog tez pasuje do tego opisu. Dodam tylko, iż Autorka zamieszcza nie tylko ciekawe zdjęcia wykonanych potraw ale również fotki z etapu ich przygotowywania. Cudo!

BakerLady

Kolejny blog w którym nie mogę oczu oderwać od zdjęć! Niesamowicie podoba się mi ta zmiana mentalności, że już nie tylko ważne "co" ale i "jak"! :P A co do samej Autorki- niech Was nie zwiedzie nazwa blogu- nie ma na niej tylko i wyłącznie przepisów na chleb.

Od kuchni

Oprócz wszystkich wymienionych wcześniej zalet, które mogę przypisać również tej stronce, to dodaję jeszcze dodatkowego plusa za częste wpisy. A poza tym Autorka lubi Coldplay! :grin:

Kuchenny

Mimo nieregularności wpisów, to jednak warto tu zajrzeć! Tym bardzie, że Autorka na wstępie tak prosto i ładnie napisała, iż niełatwo jest opisać i fotografować jedzenie, które się zrobiło. Zaręczam- tu się to naprawdę ślicznie udaje!

White plate

Autorka przekonała mnie do siebie m.in. wpisem o sobie. Podobnie jak ona lubię odkrywanie innych kultur właśnie przez kuchnię. I również uwielbiam książki kucharskie!

Palce lizać!

Zachęcający tytuł! A w środku? Mnóstwo aromatycznych przepisów. Oczywiście pięknie sfotografowanych i opisanych!

My best food

Interesujące wpisy, ładne zdjęcia, i co najważniejsze- bardzo ciekawe przepisy.

Franiowe Kuchcenie

Nowy blog "zawodowca" (a właściwie zawodowczyni...hmm może żeby uniknąć tych językowych wygibasów napisze po prostu: profesjonalistki :grin: ) naprawdę wart uwagi! Mam nadzieję na jego rozwój :P

Moje wypieki

A tu Autorka bloga nic sobie nie robi z naszych diet, siódmych potów spalanych na aerobikach i innych gimnastykach i z wielką perfidią zamieszcza takie cudowności, że na sam ich widok czuję, że przybieram ze dwa kilo... :P Rewelacja! Szczególnie dla wszystkich tych, którzy poszukują przepisu na ciekawe wypieki, świeże spojrzenie na ciacha ;) lub chcą czymś zaskoczyć swoje i nie tylko podniebienie ;)

Bo życie ma smak...

Z przepisami z tej stronki, to można sobie naprawdę podkręcić smaczek w naszym życiu! ;)

Moja kuchnia- pachnąca ciepłem

Zachęcająca nazwa, nieprawdaż? Warto dać się zachęcić do zajrzenia na tą stronkę, bo mimo, iż nowa to jednak smakowicie się zapowiadająca! I rzeczywiście czuć to ciepło i zapachy wszystkich wypieków! ;)

To tylko część linków z mojej specjalnej (jednej z wielu... ;) ) zakładki, zatytułowanej zgodnie z tematyką "Bon apettit!" ;) Jeśli Was nie zanudziłam, to może potem zamieszczę kolejne, warte odwiedzenia i podglądania stronki.

A na razie serdecznie zapraszam na te, które tu podałam. Może akurat są wśród nich takie, których jeszcze nie znaliście?

Smacznego! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć: wiele z tych stron znam i podziwiam aż wprowadzają mnie czasem w bóle głodowe;-) mam nadzeję, że dobrze wyczytałem między wierszami i że lubisz Coldplay. jeśli tak to łączę się wraz z Ireną w tym entuzjazmie. a jeśli nie to tak czy siak zapraszam Tych panów do Polski:-) Pozdrówka Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobrze się wczytałeś :grin: Nie ukrywam, to jeden z zespołów których darzę wyjątkową sympatią! A liczba stron z ciekawymi przepisami rzeczywiście jest oszałamiająca! Łączę się w bólach głodowych, bo rzeczywiście trudno przejść obojętnie wobec niektórych pomysłów na jedzonko! :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi