Skocz do zawartości

Tort- Orzechowy


teresap

Rekomendowane odpowiedzi

Tereniu,o cóż mogłabym byc zła na Ciebie? Miałam nieczynny komputer....

Miałam z tym tortem trochę problemów.

Ciasto wyszło mi bardzo zbite,wilgotne (zakalec?)

Krem też chyba nie wyszedł tak,jak powinien.Chciałam górę polac polewą czekoladową,jak Figiel,ale też z nią coś było nie tak :) W końcu obsypałam torcik posypką czekoladową i udekorowałam bezikami.

Najważniejsze,że smakowało.

Cieszę się że podjęłaś się i upiekłaś torta , Troszki mi przykro że były małe problemy i nie do końca spełnił Twoje oczekiwania

Ja spróbuje zrobić go z bitą śmietaną w środku , na urodziny syna , to jest 27 październik

POZDRAWIAM i przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem pod wrażeniem - prześliczne torty. Przyznam, że jeszcze nigdy nie robiłam tortu, a bardzo bym chciała na męża imieniny :) . To dopiero za 3 tygodnie, ale nie wiem czy mi wyjdzie i chyba najpierw zrobię test, tylko wtedy nie będzie niespodzianki. Jeśli chodzi o ciasta to do tej pory piekłam tylko takie z torebki ( z lenistwa ) z płatkami czekolady jakieś xxl, nie pamiętam jakiej firmy, chyba oetker to był i jabłecznik taki na biszkopcie ze słonecznikiem i kruszonką. Także moje doświadczenia z ciastami jak widać są ubogie :sad: . Pomóżcie mi zaskoczyć mężulka. Myślę, że z samym pieczeniem sobie poradzę, gorzej będzie z dekoracją. Jak Wy to robicie, że te torty takie piękne jak z cukierni? Czy ta bita śmietana na wierzchu to taka gotowa w pojemniku pod ciśnieniem czy to ten śmietano fix? Czego najlepiej użyć żeby był taki piękny ślaczek z tej śmietany? I jeszcze jedno pytanie jeśli chodzi o piekarnik to w jakich pieczecie: na gaz czy elektryczny? Bo ja posiadam ten elektryczny i nie bardzo wiem jak go ustawiać termoogieg?, pieczenie od góry czy od dołu, a może oba jednocześnie? Ratujcie!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przekladania tortu i dekorowania bita smietana najlepiej uzyc smietany 30% lub 36% z dodatkiem zelatyny( zelatyne zalewamy odrobina zimnej wody,zeby napeczniala,a pozniej podgrzewamy i gdy ostygnie dolewamy do smietany i ubijamy)Mamy wtedy pewnosc,ze nie bedzie nam wyplywala z tortu.Smietan-fix ja zageszcza ale nie usztywnia tak mocno jak zelatyna.Po uzyciu smietan-fixu bita smietana przy przechowywaniu w lodowce podchodzi woda :) .Aby pieknie udekorowac tort czy to bita smietana czy kremem trzeba kupic dekorator do tortow. Dekorator taki ma rozne koncowki za pomoca,ktorych mozesz wyczarowac piekne wzorki.Koszt zakupu ok.20 zl. Mozesz sobie taki zamowic w KDC.pl za 18zl.A moze jest w Smacznym sklepiku?:)Sprawdz. Pozdrowienia Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w innym temacie zgodziłam się z violą32,że śmietanę najlepiej "trzyma w kupie" :) żelatyna.

Ja kupiłam taki "dekorator" w zwykłym osiedlowym sklepie 1001 drobiazgów za niecałe 10 zł.

zebcia,ja podobnie jak Ty mam piekarnik elektryczny i zawsze piekę włączając "góra-dół" bez termoobiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem - prześliczne torty. Przyznam, że jeszcze nigdy nie robiłam tortu, a bardzo bym chciała na męża imieniny :) . To dopiero za 3 tygodnie, ale nie wiem czy mi wyjdzie i chyba najpierw zrobię test, tylko wtedy nie będzie niespodzianki. Jeśli chodzi o ciasta to do tej pory piekłam tylko takie z torebki ( z lenistwa ) z płatkami czekolady jakieś xxl, nie pamiętam jakiej firmy, chyba oetker to był i jabłecznik taki na biszkopcie ze słonecznikiem i kruszonką. Także moje doświadczenia z ciastami jak widać są ubogie :sad: . Pomóżcie mi zaskoczyć mężulka.

Myślę, że z samym pieczeniem sobie poradzę, gorzej będzie z dekoracją. Jak Wy to robicie, że te torty takie piękne jak z cukierni? Czy ta bita śmietana na wierzchu to taka gotowa w pojemniku pod ciśnieniem czy to ten śmietano fix? Czego najlepiej użyć żeby był taki piękny ślaczek z tej śmietany?

I jeszcze jedno pytanie jeśli chodzi o piekarnik to w jakich pieczecie: na gaz czy elektryczny? Bo ja posiadam ten elektryczny i nie bardzo wiem jak go ustawiać termoogieg?, pieczenie od góry czy od dołu, a może oba jednocześnie? Ratujcie!!! ;)

Spróbuje pomóc

Najpierw napiszę że musi być ten pierwszy raz i do odważnych świat należy

Do roboty

Ciasto musisz dobrze ubić i potem delikatnie wymieszać

Odnośnie piekarnika , to ja mam tz zielony i tu mało doradzę może 180

Masa nadal upieram się przy kawowej i to kawę 3-4 łyżeczek zaparzyć i jak wystygnie zlać , wypić ,a fusy zimne do masy

Dekoracja - lekko posmarować masą i na to bita śmietana . Uważam że na wierzch czy dekoracji nie trzeba z żelatyną , tylko śmietano fix , 1 torebka na 200 śmietany

Ja też nie potrafię dekorować i dlatego używam tak zwanej szmacianej maszynki do dekoracji . Robie kropki jedno przy drugiej i jakoś wychodzi .

Można , jak by coś nie wyszło posypać orzechami lub płatkami migdałowymi , czy na przykład startą czekoladą

. Jak ktoś uważa że za słodki czy mdły , można dodać żurawin

- Gdy by było coś nie jasnego do czekam na pytania.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Wielki dzień już niedługo, tak więc każda wskazówka jest cenna. Jak mi się uda to spróbuję zrobić fotkę, tylko nie wiem czy na takiej z komórki będzie coś widać. :-D P.S. Moja mama do dekoracji używała kiedyś (bardzo dawno jakieś 10-15 lat) poprostu woreczka foliowego z odciętym rogiem i potrafiła robić tym cuda. Tylko, że to chyba z kremem a nie bitą śmietaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my znów się objadamy , z okazji 17 urodzin syna

Ma, nadzieje że zdjęcia z mojej pracy pomogą co niektórym podjąć decyzje upieczenia tortu , bo naprawdę nie jest trudny

TORT ROBIMY DZIEŃ WCZEŚNIEJ

post-6127-1225206321_thumb.jpg

post-6127-1225206370_thumb.jpg

post-6127-1225206402_thumb.jpg

post-6127-1225206433_thumb.jpg

post-6127-1225206453_thumb.jpg

post-6127-1225206477_thumb.jpg

post-6127-1225206507_thumb.jpg

post-6127-1225206555_thumb.jpg

post-6127-1225206584_thumb.jpg

post-6127-1225206616_thumb.jpg

post-6127-1225206649_thumb.jpg

post-6127-1225206673_thumb.jpg

post-6127-1225206696_thumb.jpg

Edytowane przez teresap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna galeria zdjęć Tereniu! Włożyłaś w nią dużo pracy. Ja piekę tort orzechowy według swojego przepisu, ale chętnie wypróbuję Twój przepis. Dziękuję za przepis i zdjęcia, pozdrawiam. Renia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna galeria zdjęć Tereniu! Włożyłaś w nią dużo pracy. Ja piekę tort orzechowy według swojego przepisu, ale chętnie wypróbuję Twój przepis. Dziękuję za przepis i zdjęcia, pozdrawiam. Renia

Dziękuje Reniu i obiecuje że Twój torcik tez wypróbuje

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.