Skocz do zawartości

Druty, Szydełko I Inne Piękne Rzeczy...


kofik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za listki.Dokładnie takie robiłam.Nawet gdzieś może jeszcze są. Ja wiem jak to zrobić bo coś takiego robiłam,ale nie wiem czy zrozumiesz :sad: W tych falach w górę nadrabia się łańcuszkiem a w kolejnym rzedzie w miejsce łancuszka robi się słupki parzyście w zależności,ile chce się dodać.W tych falach w dół omija się kilka oczek łańcuszka i w ten sposób tworzy się czubek w dół.W kolejnym rzędzie omija się środkowe oczko i tak powstają dziurki. Jakby coś to pytaj może mi się uda inaczej wytłumaczyć. To bardzo prosty wzór,ale bardzo efektowny :sad: W razie czego jestem na gg i mogę pomóc bardziej na bieżąco.Może coś z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu pokazałaś nam wzór - splot poprzeczny między warkoczami, uważam że go robi się za pomocą widełek. Pojutrze wkleję widełki, jeszcze raz wykaz symboli, ksiażkę postawię na stojąco i zobaczę czy będzie wyraźnie. Co z tych pozycji mam Wam wkleić? Listek z ogonkiem, dziurką, filigranowy, żeberkowy liść fiołka, łodyżkę z pięcioma listkami, kwiatek z zawiniętymi listkami, kwiatek trójdzielny - są to trzy kwiatki różnej wielkości osadzone jeden na drugim, kwiat z sześcioma płatkami. To są koronki irlandzkie. Anetko bardzo dziękuję za podanie nazwy szydełka z klapką. Przepraszam bo zapomniałam podziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko uczę się wzorków i dziś nauczyłam się słupków od przodu i słupków od tyłu-proste jak drut!Teraz :sad: No i już umiem ten zygzak z pęczkami od dołu i od góry-hurra!Super są też pęczki czyli nitka narzucana na drut i zakończona oczkiem ścisłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu gratuluję, to fotek już nie mam wklejać?. Ja też chęci nabrałam na moje wykończenia, ale kiedy za to się zabrać jak brakuje czasu. Nie musimy się już martwić bo Ty nam wyjaśnisz, Dorotka i Anetka, a może ktoś inny jeszcze. Dorotko ale śliczny komplecik, masz talent nie z tej planety. Elzuniu Pani z sklepu w piątek pojedzie do hurtowni i zapyta się czy jest szydełko z klapką. Powiedziałam że jak będzie to niech nie przywozi bo ja chcę kupić dla innej osoby i musi ta osoba mnie powiadomnić. Pomyślałam jakbyś w między czasie kupiła to bym wobec niej była nieuczciwa, a dopiero do przychodni idę za tydzień. Daj znać co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O la la...ale to ładne! Ja robiłam taką czapkę dla chrześnicy tylko bez tych chwościków a one dodają uroku! Halinko-jak masz fajne wzorki to wklej-zawsze to lepiej mieć niż nie mieć. :sad: Ja to sobie zapisuję wzory w wordzie i drukuję,wkładam w koszulki foliowe i do segregatora-z zaznaczeniem tych,które już wypróbowałam.Jak znajdę jakiś ciekawy sweterek czy wzór to też drukuję. Zaczęłam też kupować gazetki ale nie w każdym kiosku one są.Najlepiej to w jakimś markecie,bo spokojnie można sobie obejrzeć :sad: Ostatnio znalazłam taką bluzeczkę-prosta a ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje podkładki pod doniczki z nie nadającej się już do niczego innego włóczki. :sad: Wreszcie doszłam do tego wzoru czerwonego co pokazywałam wcześniej-to jest oczko lewe prute-a tu moja poranna próbka :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam pokażę obraz , do którego się przybieram.Obraz jest bardzo duży,ale mi się podoba i go nie odpuszczę.Wklejam linka do strony Laura Stitch.Może ktoś jeszcze skorzysta z tych wzorów? Było by mi bardzo miło.Wystarczy się zalogować i można serwować po całej stronce i ściągać wzorki za darmo. Obraz ma tytuł Jesus i jest 4 w kolejności.

http://www.laura-stitch.it/CMSVigile18/ind...t=Schemi%20Maxi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino jesteś kochana,jak by ci nie sprawilo kłopotu to prosze kup koniecznie,ja dziś znow pytalam w pasmanterji ale niestety nie mają,będe wdzięczna bardzo,tylko podaj cenę bym mogła wyslać pieniążki,jeszcze raz dzieki serdeczne,ale podładki pod doniczki to są świetne,ja tez ma ale kupilam,tylko że moje nie są takie ladne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Poprzedni temat o drutach i szydełku został zamknięty, więc proponuję nowy wątek o podobnej treści. Każda z nas ma pomysł na coś ładnego i ciekawego. W naszych rękach i głowach jest różnorodność pomysłów, więc dlaczego nie pokazać ich innym? post-7505-0-74477800-1351409951_thumb.jp Przygotowanie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.