Skocz do zawartości

Druty, Szydełko I Inne Piękne Rzeczy...


kofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak gdzies wyczytałam, że niektóre osoby dziergaja co nieco... Ja dopiero zaczynam, jestem na etapie szalika i poszukiwania informacji w internecie.

Pomyślałam, że otworze nowy temat, w którym będziemy wklejać linki do stron, ciekawe informacje, wzory no i oczywiście nasze dzieła.

Gorąco zapraszam zainteresowanych, mam nadzieję że się komuś przyda

Dziś pierwsze linki, a jutro wkleję fotkę szaliczka

sploty podstawowe

podstawy druty

i coś na zachętę dla wprawionych, jeśli odczytacie po angielsku, bo dla mnie to wyższa szkoła jazdy, ale może kiedyś dojdę do wprawy sweterki, czapki i inne wzory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Super...mamy nowy temat!

Już widzę,że ten ściągacz angielski jest inny od tego,który ja robię a którego nauczyłam się dzięki Tobie :evil: ten nasz jest bardzo elastyczny i raczej nie spełni roli typowego ściągacza przy swetrach ale na szaliki jest rewelacyjny.

Końcowy efekt zależy też od włóczki z której powstanie nasza robótka,kiedyś w sklepach była włóczka typu wiskoza czy anilana,ale teraz jest mnóstwo ciekawych, strukturalnych włóczek i to mnie bardzo cieszy-przy takiej to zwykły splot prawo-lewy wystarczy a efekt bywa zaskakujący.

W ostatnim czasie zrobiłam dwa szale i robię trzeci ale jakieś sweterki też mam na koncie.

Z szydełkiem nie jestem za pan brat ale wiele z Was na pewno sobie z nim radzi-oto kilka PODSTAW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu ja wiedziałam, ze mogę na Ciebie liczyć ;-) :D :razz:

Najpierw pomyślałam, żeby Ciebie zaprosić, a tu proszę , sama się zjawiłaś. Poleć koleżankom.

Dzięki za podstwy szydełkowe, a ja mam coś w filmie, ale jeszcze nie próbowałam :evil:

zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje małe robótki-sweterek ma 14 lat a reszta to ostatnie wypociny:czapka z ubiegłego roku i tegoroczne szale oraz czapka uszyta na maszynie z kołnierza od kurtki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia- ale masz zdolności. Uwielbiam takie rzeczy - tylko ..... nie robię na drutach - nie mam kiedy i nie pamietam kiedy ostatnio je miałam w rękach - obiecuję sobie to zajęcie jak przejdę na emeryturę (czyli jak wejdze wiek emerytalny dla kobiet 65 lat -to tylko za jakieś 32 - haha). Ta czapka jest genialna - marze o takiej ale nie spotkałam w sklepach. Może to i dobry pomysł, żeby uszyc z czegoś. Koniecznie musze nad tym pomyśleć. pozdrawim serdecznie i gratuluję zdolności i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moja imienniczko :P Ago, ciesze się że tu ktoś zagladnął, nawet jesli nie robisz na drutach :P . Może szybciej znajdziesz czas, bo do tej emerytury to zapomnisz jak sie to robi :) . Basiu jat też mam taki kołnierz, muszę poszukać, może z mojego też coś wykombinuję... Jak narazie to interesuje mnie taka czapka jak Twoja robiona na drutach, ścieg znam tylko jak to się zwęża pod koniec? przerabia sie podwójnie oczka? Kończę szaliczek i może tej zimy uda mi się zrobić do kompletu czapkę , tylko muszę dokupić włóczkę, najlepiej jednokolorową, żeby wstawić pasek w środek, pewnie zółtą, jak myślicie, żeby rozjaśnić.

post-6073-1196269863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu i Agnieszko gratuluję wykonania bardzo ładnych robótek. Ja bardzo dawno też na drutach robiłam i szydełkowałam również. Jeden sweterek pozostawiłam tylko na pamiatkę i od czasu do czasu go ubieram bo bardzo go lubię i tym bardziej że osobiście go zrobiłam. Może wstawię fotkę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko-wstawiaj fotki,chętnie zobaczę coś nowego. Aga-ta czapka była robiona drutami na żyłce tak że zszywać nie trzeba a oczka owszem,przy zwężaniu przerabia się razem ale ja robiłam z głowy,bez schematu więc dokładnie nie wytłumaczę. Co do koloru wstawki to ja raczej nie użyłabym żółtego,raczej zieleń lub fiolet-łatwiej np.potem dobrać rękawiczki i masz komplet,no chyba,że nosisz żółte kolory to wtedy tak,ale kolor to sprawa indywidualna,zależy jakie kto lubi :P Znalazłam w necie pomysł na super prostą czapkę,cytat "Robi się prostą rurę (ściągaczem np. 2/2)o szerokości równiej obwodowi głowy, zakańcza prosto bez żadnego spuszczania i górę składa tak, żeby wyszły trzy "rogi" właśnie - i zszywa. Pozostaje już tylko doczepić frędzelki na końcach" a tu jest jej fotka-przyznam,że łatwiejszej czapki nie spotkałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłam,TUTAJ,jest mnóstwo wzorów na czapeczki :P

A tu jeszcze WZORY SZYDEłKOWE

I jeszcze z resztek coś z niczego- szydełkowe kolczyki :P

TU i TU są bożonarodzeniowe ozdoby a TU prosty kurs robót na drutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam w sekrecie,że w ostatniej Claudii jest super etola+organizer! Czarna etola-imitacja norek za niecałe 12 zł!Na czapkę też się nadaje :P I tym sposobem teraz mam komplecik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu sweterek by był ładniejszy jak by był zrobiony z innej i jednokolorowej włóczki. Dawniej i w stanie wojennym nie było dobrego gatunku włóczek i stojąc w długiej kolejce kupowałam to co było. Wydaje mi się że dokładnie wzoru nie widać przez tą nakrapianą włóczkę. Jednak w środku gdzie jest wzór delikatnego ażuru nie widać.

post-2336-1196366032_thumb.jpg

post-2336-1196366089_thumb.jpg

post-2336-1196366125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ina, mi się wzór i włóczka bardzo podobają, już gdzieś widziałam w sklepie takie podobne :P i mimo Twoich obaw fajnie to wygląda. Ja zabieram się za konczenie mojego szaliczka, tak dziergam i dziergam, i ciągle wydaje mi się że jest za krótki, wyszedł troch.ę gruby i raczej nie nadaje sie na dwukrotne owinięcie małej szyji mojej córki, dlatego pewnie muszę już go skonczyć. No i zabieram się za szukanie sposobu na frędzelki :P Basiu ja jestem bardzo ciekawa jaki wyjdzie Ci ten komplet? Zapraszam wszystkich oglądających temat do zamieszczania fotek swoich wyrobów- ''drucianych", szydełkowych i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.