Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podać przepis na ciasto, które moim zdaniem jest w sam raz na Święta Bożego Narodzenia. Jest to mój pierwszy przepis na forum; pochodzi z Przepisów Siostry Anastazji. Ciasto nazywa się Rzeszowiak. Składniki: Ciasto kruche: 25 dag mąki 15 dag margaryny 10 dag cukru 2 zółtka 3-4 łyżki kwaśnej śmietany 1 łyżeczka proszku do piedzenia, Masa makowa: 25 dag maku 1/2 szklanki cukru 2 jajka olejek migdałowy 1 łyżka masła 1 łyżka miodu Mak sparzyć i zmielić, dodać masło, cukier, żółtka,miód, olejek i utrzeć. Zbiałek ubić pianę, dodać do masy, lekko wymieszać. Masa orzechowa 35 dag zmielonych orzechów włoskich 3/4 szklanki cukru kryształu 1 łyżka masła 1/2 szklanki słodkiego mleka 2 białka Orzechy zalać wrzącym mlekiem, dodać cukier, masło, wymieszać, przestudzić, dodać pianę z białek. Masa serowa: 1/2 kg sera mielonego 20 dag margarymy 6 jajek 40 dag cukru pudru 10 dag rodzynek cukier waniliowy 1 budyń śmietankowy 1 łyżka mąki pszennej Margarynę utrzeć z cukrem. Dodać ser,budyń, mąkę pszenną,rodzynki i dalek ucierać. Ubić pianę z białek, dodać do masy, lekko wymieszać. Ciasto kruche wyłożyć równo do foremki. Na ciasto kłaść paskami wzdłuż, na przenian masę orzechową i makową. To przykryć równą warstwą masy serowej. Piec w temp. 160 - 180 stopni ok. 75 min. Oblać polewą czekoladową. Pracochłonne, ale bardzo pyszne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość mifka24

Witam -super przepis ja rowniez piekłam te ciesto i jest pyszne i pracochłonne :) ale warto .pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta