Skocz do zawartości

Sernik Składany :)


Justyna.K

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam ten sernik na święta lecz trochę go zmieniłam podaję orginalny przepis a zmiany napiszę na dole .

Sernik wszystkim bardzo smakował następnym razem zrobię tak jak w przepisie bo będzie jeszcze lepszy na pewno.

SKłADNIKI NA SERNIK:

* 1,20 kg zmielonego sera

* 50 deka cukru pudru

* 2 łyżki mąki ziemniaczanej

* 12 jaj

* 30 deko margaryny

* 2 łyżeczki proszku do pieczenia

WYKONANIE SERNIKA:

Margarynę utrzeć z cukrem, dodając po jednym żółtku, ser zmieszany z proszkiem do pieczenia.Dodać ubitą na sztywno pianę z białek.Lekko wymieszać.Gotową masę serową podzielić na dwie równe części.Upiec.

SKŁADNIKI NA BISZKOPT TRÓJKOLOROWY:

* 9 jaj

* 1 i 1/2 szkl. cukru pudru

* 1 i 1/2 szkl. mąki

* 1 kisiel czerwony

* 1 płaska łyżeczka kakao

* 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

WYKONANIE BISZKOPTU:

Podane składniki podzielić na trzy części i ubijać 3 biszkopty każdy z 3 jaj.Do jednego dodać suchy kisiel do drugiego kakao trzeci pozostaje bez dodatków tzn żółty.

BISZKOPT CZWARTY

* 2 białka

* 2 łyżeczki cukru kryształu

* 1 łyżka mąki ziemniaczanej

* 1/3 łyżeczki proszku do pieczenia

WYKONANIE

Ubić białka z cukrem, dodając mąkę z proszkiem.Na blaszkę wykładać łyżką ( kupkami, na przemian)wszystkie 4 kolory biszkoptu.Upiec.

SKŁADNIKI MASY JABŁKOWEJ

* 2 kg jabłek

* łyżke masła

* 1 galaretka czerwona

* 1 galaretka zielona

WYKONANIE MASY JABŁKOWEJ

Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach.Masło rozgrzać dodać jabłka.Smażyć chwilę na wolnym ogniu.Jabłka podzielić na 2 części dodać po galaretce jeszcze chwilę smażyć .Uzyskamy 2 kolorowe masy.

Przełożenie ciasta:

1.sernik

2. masa zielona

3. biszkopt kolorowy

4. masa czerwona

5. sernik

6.cukier puder

A więc tak ja darowałam sobie czwarty kolor biszkoptu tzn ten biały i nie robiłam mas jabłkowych tylko przełożyłam ciasto marmoladą też wyszło dobre.(ale to tylko ze względu że zabrakło mi czasu).Następnym razem zrobię tak jak napisałam z tymi masami .Polecam obydwie wersje. SMACZNEGO

post-4645-1199356650_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko dziękuję, wiem o jaką blaszkę chodzi i proszę jak wypróbujesz inne wypieki to podawaj nam więcej przepisów. Na święta fajne ciasto upiekłam, udane oprócz budyniu i przypuszczałam że tak będzie ale robiłam zgodnie z przepisem. Zrobię je jeszcze raz po swojemu i wtedy dodam przepis z zdjęciem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.