Skocz do zawartości

Pomysł Na Ciasto - Pomocy


bulimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam wielki problem. W czwartek przyjdzie do mnie trochę znajomych, chciałabym troszkę zabłysnąć kulinarnie i upiec jakieś ciasto. Oni wiedzą że mój talent kulinarny nie jest zbyt wielki, dlatego postanowiłam ich zaskoczyć:-) I tu potrzebni jesteście Wy. Znacie jakieś ciasta, które można upiec łatwo i bezproblemowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Na pewno podołasz, bo jak to mówią "dla chcącego nic trudnego" :-) Jakbyś czegoś nie wiedziała to pytaj. Aaaa... podpowiem jeszcze, że teraz już nie trzeba kupować mleka skondensowanego i gotować go 3 godziny, bo są w sklepach gotowe karmele. Powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gotowe karmele to rzeczywiście dobra sprawa, koniec z gotowaniem puszki :-) Bulimku skoro to ma być na czwartek to masz mało czasu, spróbuj może sernik, z masą toffi Oetkera, ja już go robiłam. Masa toffi jest już tam gotowa, wystarczy wymieszać z mlekiem, i też nie trzeba 3 godzin żeby karmel ugotować :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko a czy te herbatninki nie rozmiękają się za bardzo? Bo to czego nie lubię w ciastach najbardziej, to gdy są zbyt "mokre" i rozpadające się. Ja się na tym nie znam, pytam tylko by wyszło jak najlepiej:) Bo pomyślałam sobie, że ewentualnie mogłabym kupić jakiś gotowy biszkopt, o ile byłby lepszy niż herbatniki. Co sądzisz? Jotka mogłabyś napisać coś więcej o tym serniku? Miałabym jakąś alternatywę gdyby mi to nie wyszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulimku herbatniki, aż tak nie rozmiękną - po prostu będą miękkie tak, żeby ciasto dało się ładnie kroić. I na pewno też się nie rozpadnie. Robiłam je już wiele razy, bo bardzo wszystkim smakuje :-) No i najlepiej jest je zrobić dzień przed podaniem i później przechowywać w lodówce. Bulimku jeżeli gości masz już jutro, to może najlepszym rozwiązaniem będzie biszkopt. Bo gdy herbatniki i krakersy nie zmiękną to ciasto będzie się źle kroić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jeszcze zdążę :-) Bulimku musisz tylko kupić twaróg zmiksować składniki i piec według zaleceń, jeśli chodzi o masę to tak jak wcześniej pisałam należy wymieszać z mlekiem i rozpuszczonym masłem, zagotować i polać sernik. Na ser można położyć włoskie orzechy czy jakieś inne według gustu i smaku dodatki. Mniam, masa jest ciągnąca jak krówki :cry: No i nie ma takiej możliwości żeby nie wyszło. Poradzisz sobie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc. W końcu, z małą pomocą przyjaciółki, zrobiłam oba te ciasta. Goście byli pod wrażeniem:) W końcu kupiłam biszkopt, bo trochę się bałam tych herbartników. Ciasto było naprawdę dobre. Było:D. A ten sernik też jest ciekawy. Trochę się martwiłam, że będzie trochę monotematycznie, bo w obu toffi, ale jednak te ciasta są zupełnie inne, tak więc nie było problemu. Jeszcze raz dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.