Skocz do zawartości
Kaliope

Placuszki Z Białego Sera

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc niedawno w Empiku przeglądałam jakąś gazetkę kulinarną.. nie pamiętam jej nazwy ale był w niej fajny przepis, który zapamiętałam. Dziś go wypróbowałam. Placuszki są bardzo dobre, proste w przygotowaniu. Składniki: - kostka twarogu półtłustego (ja miałam trochę więcej) - 3 jajka - 4 łyżki mąki - 2 łyżki cukru pudru Wykonanie: - ser rozetrzeć z żółtkami - dodać cukier puder i mąkę, wyrobić ciasto (jest bardzo gęste) - ubić pianę z białek i dodać do masy serowej (po wymieszaniu ciasto robi się troszkę rzadsze i lepi się do łyżki) - smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron na rumiano Można podawać placuszki posypane cukrem pudrem albo polane syropem owocowym. Ja zrobiłam sos owocowy własnego pomysłu: - 1 banan - 2 łyżki gęstej śmietany - 1/4 szklanki soku bananowego - 2-3 łyżeczki konfitury z czerwonej pożeczki (lub innej) Wszystko razem zmiksować i polać sosem placki. Bardzo proste i smaczne danie. Myślę, że szczególnie polubią je dzieci :mrgreen: Smacznego! Przepraszam za takie troche "koślawe" zdjęcie. post-8290-1205163061_thumb.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno zrobiłam placuszki. Owszem są pyszne,ja posypałam je cukrem-pudrem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bardzo podobnie robie sernik na herbatnikach. Oczywiscie nie pieke go na patelni lecz w blaszce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co kto woli, jak kto lubi :P Ważne, żeby smakowało. Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobre placuszki smażyłam je dzisiaj rano i podałam ze świeżymi ugniecionymi truskawkami i polałam jogurtem naturalnym i miodem(niebo w gębie) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo się cieszę, że Ci smakowały :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robię takie same placuszki tylko dodaję do ciasta jabłka pokrojone w dużą kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się, że kolejna osoba spróbowała i że smakowało. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swietny przepis, a placuszki poprostu mniam mniam. Moj dwuletni synek ,,wchlonal,, wszystkie. Aby wszystkie przepisy byly takie proste, a potrawy takie pyszne. Goraco polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że można spokojnie użyć chudego sera - powodzenia :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aleksandra, przepraszam, że nie odpisałam od razu. Nie zaglądałam tu przez jakiś czas i nie zauważyłam, że zadałaś pytanie. Myślę, że bez problemu wyjdą placuszki również z chudego sera. Mam nadzieję, że spróbujesz i będą smakowały. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie wyglądają te placki, właśnie szukałem co można zrobić z białego sera, bo wcinanie go na surowo z warzywami już mnie nudzi... co prawda nie jest to chyba zbyt dietetyczny przepis (ta mąka i cukier) ale wyglądają pysznie i są proste (a to najważniejsze :)) więc chętnie je zrobię. Ile placków wychodzi z podanej proporcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi